Gündem
02 Şub 2019 23:59 Son Güncelleme: 03 Şub 2019 00:18

Bahçeli Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Senden bir halt olmaz!

FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programına konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, programda MHP lideri Devlet Bahçeli'yi sert sözlerle eleştirmişti. Bahçeli ise, Kılıçdaroğlu'nun sözlerine bugün sosyal medya hesabından sert bir yanıt verdi.

Bahçeli Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Senden bir halt olmaz!

FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat isimli programa konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, programda MHP lideri Devlet Bahçeli'yi sert sözlerle eleştirmişti. Bahçeli'nin tank palet fabrikası satışında sessiz kalmasını eleştiren Kılıçdaroğlu,"Milliyetçiyi deyip fabrikanın satışına sessiz kaldı. Lafla milliyetçilik olmaz" demişti.

Kılıçdaroğlu, "Beni üzen Erdoğan değil, ben onu biliyorum. Beyaza siyah, pembe diyen biri. Beni asıl üzen, ben milliyetçiyim deyip, bu fabrikanın satılmasına sessiz kalmasıdır. Kim olabilir bu kişi Bahçeli. Bahçeli'den hiçbir çıkış beklemiyorum. Lafla milliyetçilik olmaz. Sen kendi fabrikasını yabancılara peşkeş çekerken iktidar sessiz kalırsan ben buna itiraz ederim. Bütün ülkücü kardeşlerime seslenmek istiyorum. Milliyetçilik lafla olmuyor. Orduların silah fabrikalarını gidip yabancılara satamazsınız" diye belirtmişti.

BAHÇELİ'DEN SERT YANIT

Bahçeli ise, dün Kılıçdaroğlu'nun sözlerine bugün sosyal medya hesabından sert bir yanıt verdi.

Bahçeli, kişisel Twitter hesabından, "Bak Sayın Kılıçdaroğlu, kalbin çürük olsa da, kulağını bana ver. Milliyetçilik lafla olmaz, doğru. Senden zaten milliyetçi olmaz. Vatana, bayrağa, orduya kast edenlerle ittifak kurmuş birisinin ağzına alacağı ne millet, ne de milliyetçiliktir, sadece zillet ve rezalettir" derken,"Neyden rahatsız oluyorsun? Savunma sanayinde yerlilik ve millilik oranının yüzde 68’e çıkmasından mı? Kendi kendine yeten bir ülke olmamızdan mı? Ülke kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasından mı? Nedir seni hoplatan, hazım zorluğu çektiren? Söyle de belki tedavisi bulunur!" diye ifade etti.

Bahçeli'nin paylaşımı şu şekilde: