Medya
20 Mar 2016 12:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:24

Babanın Hasan Cemal olmasından utanmıyor musun?

Sözcü yazarı Oray Eğin, Hasan Cemal'in kızı Elif Cemal'le bir mekanda karşılaşmış. Yaşanan ilginç durumu bugün Oray Eğin köşesinden anlattı.

Sözcü gazetesi yazarı Oray Eğin, Gazeteci Hasan Cemal’ın kızı ile bir mekanda tesadüfen karşılaşmalarının ardından yaşananları aktardı.

Oray Eğin, yazısında Elif Cemal ile gittikleri mekanda arkadaşının karşılaşmasını şöyle aktardı:

“Kısa süreliğine İstanbul’a gelince, deneyecek yeni mekan olarak Pozitif’in Bomonti Bira Fabrikası’nın içinde açtığı Klimanjaro’yu seçtik. Kısa özet: Dekorasyon çok kötü, yemekler çok iyi. En yakın arkadaşlarımla keyifli bir akşam geçirmeye gittik.

İstanbul’da gece hayatı küçük bir dünya, aslında herkes birbirini bir şekilde tanıyor. Nitekim bir ara masadan kalkan arkadaşımız da barda karşılaştığı başka tanıdıklarıyla kısaca sohbet etti.

İçlerinden biri Pozitif’te çalışan Elif Cemal’di; gazeteci Hasan Cemal’in kızı. Benim yakın arkadaşıma, benimle aynı masada oturan tanıdığına gidip ‘Sen Oray Eğin’le aynı masada oturmaya utanmıyor musun’ diye çıkıştı o akşam.”

“SEN ASIL BABANIN HASAN CEMAL OLMASINDAN UTANMIYOR MUSUN?”

“Peki sizce niye böyle nefret dolu ve terbiyesizce bir şey yaptı?” diyen Oray Eğin sorusunu şöyle yanıtladı:

“Yıllar içinde babasının bütün yanlışlarını yüzüne vurduğum, Hasan Abi diye tapınmadığım ve Türkiye’ye verdiği bütün zararları teker teker hatırlattığım için tabii ki. Üstelik Elif Cemal bir Pozitif çalışanı olarak kurumu da temsil ediyor. Demek ki Pozitif çalışanlarının kişisel hesaplaşmalarına izin verecek kadar profesyonellikten uzak bir kurum olmuş, yazık… Elif Cemal babası Hasan Cemal’in intikamını alıyor. Elif Cemal’e tek bir yanıtım vardı. Yemeğimiz bittikten sonra arkadaşım Ezgi Başaran’dan numarasını alıp şu mesajı attım: ‘Sen asıl babanın Hasan Cemal olmasından utanmıyor musun?”