Gündem
26 Ağu 2012 09:42 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:04

AZİZ YILDIRIM'I ÇILDIRTAN OLAY! BAŞKAN KİME REST ÇEKTİ?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Gaziantepspor karşılaşmasının sonrasında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Gaziantepspor karşılaşmasının sonrasında yayıncı kuruluş Lig TV’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Gaziantepspor maçı içinde saha kenarına inerek taraftarları uyaran bir anons yapmasıyla ilgili olarak, tribünde organize şeyler olduğunu ileri sürerken, kadroya alınmayan Alex için de sert ifadeler kullandı.

Maçın ardından yayıncı kuruluşun canlı yayınına katılan Aziz Yıldırım, “Bugün tribünde çok organize olaylar yaşandığını gördüm. Ben 12 aydır ayrıydım ama bazı olayları görünce müdahale etme gereği hissettim” derken, Alex de Souza’nın sosyal medyada yer alan mesajlarına ağır bir dille tepki gösterdi.

Herkesin sıkıntılı günleri olabileceğini ancak tüm sıkıntıların kurumsal yapı içinde çözümü bulunduğunu dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:

“Twitter’dan yazarak kendi düşüncelerinizi söyleyeceksiniz, sizi 1 maç oynatmayınca, ortalığı ayağa kaldırmak için problem yapacaksınız, olmaz!. Burası yeniçeri ocağı değil, Fenerbahçe Kulübü’dür. Dört yıl önce bütün tribünler yuhaladığında ben kalkıp alkışladım, burada kalmasını sağladım. O zaman Alex de bazı şeylere saygı gösterecek. Twitter’tan yönetime, hocasına... Efendim yönetim Avrupa’yı düşünmüyormuş. Her zaman düşünüyoruz, öyle şey olur mu? Önce Türkiye’de şampiyon olacaksınız. Şampiyon olurken yönetim mi engelledi? Böyle saçma yorumlar olabilir mi? Varsa sorunun, gelirsin kulübe, oturursunuz yetkililerle konuşursunuz. Twitter’dan etrafı toparlamazsınız.”

-“Fenerbahçe için canımı veririm, kimse kulübün üzerinde değildir”-

Fenerbahçe’de muhalif olarak gözüken ve aslında kulübe zarar veren, dedikodu yayanlar olduğunu belirten Aziz Yıldırım, “Bunları ben biliyorum. Kulüpte çalışan, adlarına icra gelen ve arkadaşlarımızın kulüpte sakladığı o insanlar, Aykut Kocaman’la, idari menajer Hasan Çetinkaya’yla ilgili yorumlar yapıyorlar. Onları affetmem bunu bilsinler. Fenerbahçe için canımı veririm. Kimse Fenerbahçe’nin üzerinde değildir. Aziz Yıldırım da dahil” diye konuştu.

Geçen seneki birlik ve beraberliğin devam etmesi gerektiğinin altını çizen Yıldırım, “Oyuncular gider, Aziz Yıldrırım gider, Fenerbahçe kalır. Öğretmişler insanlara Twitter’dan iki tane şey, bu şekilde tezahürat yapıyorlar. Sahanın içinde oyuncular maça konsantre olamıyorlar. Onun için çıkıp anons yaptım. İyi mi oynadık? Kötü oynadık. Olabilir, bir sonraki maç daha iyi oynarız. Sonuçta 3-0 kazandık. Önümüzde Spartak Moskova maçı var, en önemli maçımız var, biz kişilerin kavgasıyla uğraşacağız. Böyle bir şeye müsaade etmem burada” ifadelerini kullandı.

-“Alex’i pazartesi günü kulübe çağırdım”-

Aziz Yıldırım, Alex’i pazartesi günü kulübe çağırdığını ve kendisiyle tüm yaşananları konuşacağını belirterek, “Twitter’dan mesaj olmaz. 14 yıl başkanlık yaptım, bir gün internet üzerinden kimseyle konuşmadım. Ne konuşacaksam kulübün içinde konuşurum. Üç yıl ben burada görevdeyim, bunu herkes bilsin. Başıma bir şey gelmezse buradayım. Yönetim de burada. Aykut Kocaman ve ekibi de burada. Oyuncular gelir giderler, hiç önemli değil” diye konuştu.

YILDIRIM’IN MAÇ SIRASINDAKİ ANONSU

Fenerbahçe ile Gaziantepspor arasında oynanan Spor Toto Süper Lig maçınının 70. dakikasında futbol sahalarında ender görülebilecek bir olay yaşandı.

Sarı-lacivertli takımın cezası nedeniyle kadın taraftarların izleyebildiği karşılaşmada ilginç bir olay yaşandı.

Fenerbahçeli taraftarlar maçın ikinci yarısında dakikalarca "Aykut söyle Alex nerede" sloganı atınca başkan Aziz Yıldırım devreye girdi.

Maçın oynandığı sırada mikrafonla anons yapan Aziz Yıldırım, "Yalnız Fenerbahçe var, kimse Fenerbahçe’den büyük değildir, bunu biliniz. Yanlış yapıyorsunuz, bu çocuklara sahip çıkın" dedi.