Gündem
30 Tem 2014 17:18 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:31

Aziz Yıldırım'dan gazetecilere tepki

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Emenike ve Sow ile ilgili yaptıkları haberlerden dolayı gazetecilere tepki gösterdi.

Fenerbahçe Kulübü'nde geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde kulübün yüksek divan kurulu başkanı Vefa Küçük'ün evsahipliğinde düzenlenen törene, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri Turan Şahin, Ünal Uzun, Metin Doğan'ın yanı sıra kulüp üyeleri, futbol altyapı takımlarında forma giyen oyuncular ile amatör branş sporcuları katıldı.

Küçük, üyelerin ve sporcuların bayramını kutlayarak, onlarla hatıra fotoğrafı çekildi.

YILDIRIM'DAN GAZETECİLERE TEPKİ

Bayramlaşma törenini takip eden gazetecilere tepki gösteren başkan Aziz Yıldırım, basın mensuplarının sarı-lacivertli futbolcular hakkında transfer haberi yaparak, oyuncuların aklını karıştırdığını savundu.

Yıldız oyuncular Moussa Sow ve Emmanuel Emenike'ye transfer teklifi geldiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydeden Yıldırım, şu ifadeleri kullandı: "Türkçe söylüyorum, Fenerbahçe oyuncu almayacak. Oyuncu almayınca satmayacağız anlamına da geliyor. Gazetelere 'Emenike gidiyor, Sow gidiyor' diye yazıyorsunuz. Gidemezler. 'Bunları gönderip, transfer yapacaklar' demek için haber yapıyorsunuz, yanlış. İnsanların beyninde olmayan şeyleri beyinlerine sokuyorsunuz. Siz, kulübün iç işlerine karışıyorsunuz. Biz deklare etmeden 'bu oyuncu gidiyor veya kalıyor' diyemezsiniz. Ne Sow ne Emenike ne de bir başka oyuncu takımdan ayrılıyor. Hiçbir oyuncu için resmi bir teklif gelmedi. Lütfen ortalığı karıştırmayın. Huzurlu bir sezona giriyoruz ama huzurumuzu bozmaya çalışıyorsunuz. O zaman yine eski hale döneriz."