Gündem
07 Mayıs 2022 21:40 Son Güncelleme: 07 Mayıs 2022 21:44

Aziz Nesin'in oğlu Akit TV'nin konuğu oldu! Sivas Katliamı'yla ilgili de konuştu

Aziz Nesin'in oğlu Ali Nesin, Akit TV'de "Kırmızı Masa" adlı programa konuk oldu.

Yazar Aziz Nesin'in oğlu Prof. Dr. Ali Nesin, Akit TV'de Muharrem Coşkun'un sunduğu "Kırmızı Masa" programına konuk oldu.

 Matematik Köyü kurucusu Aziz Nesin programda babası Aziz Nesin ile ilgili bilinmeyenleri, Osmanlıca merakı ve öğrenme yöntemi, Din, laiklik, Atatürk ve ateizm konusundaki görüşleri, eğitime ilişkin görüşlerini anlattı.

 Ali Nesin, anayasa ve devletle ilgili yorumlarının ardından babası Aziz Nesin'in ölümden döndüğü Sivas Katliamı'yla ilgili de konuştu.

 "SİVAS'IN YİĞİT EVLATLARI" DEMİŞLERDİ

Akit gazetesi Sivas Katliamı'nın yıl dönümünde davanın sanıklarıyla ilgili  “Sivas’ın yiğit evlatları” diye bahsetmişti.

 Akit, Sivas Katliamı’nın yıl dönümündeki haberini birinci sayfasında, “Provakatörler dışarda, mazlumlar hala içerde” başlığıyla sunmuştu. Birinci sayfadaki haberde Sivas Katliamı Davası sanıkları için, “Suçsuz yere hapse atılan Sivas’ın yiğit evlatları” ifadeleri kullanmıştı.

 Muhammed Uzun imzalı haberde, “Müslümanların üzerine yıkılan Sivas’taki Madımak provokasyonunun üzerinden tam 27 yıl geçti” ifadeleri kullanılmıştı.

 Haberde, “Kur’an’ın devri bitmiştir” diyerek İslam’a yönelik hakaret dolu sözler sarf eden Aziz Nesin’i protesto eden Sivas’ın yiğit evlatları ne yeniden yargılandı ne de otel yangınının gerçek failleri gün yüzüne çıkarıldı." denilmişti.