Gündem
25 Eyl 2022 21:12 Son Güncelleme: 25 Eyl 2022 21:30

Aytunç Erkin'den bomba Kılıçdaroğlu iddiası! "Onu göze almış durumda"

Pınar Işık Ardor ile Gündeme Dair'de, Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun masayı dağıtmayı göze aldığını belirterek, “Kemal Kılıçdaroğlu ‘Oyun kurucu benim, adayım, o zaman masayı dağıtırız’ dedi bence. Onu göze almış durumda Kemal Kılıçdaroğlu” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, tv100.com yazarı Latif Şimşek, Sözcü Gazetesi yazarı Aytunç Erkin, gazeteci-yazar Mustafa Ertekin Pınar Işık Ardor ile Gündeme Dair programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin, canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"MASAYI DAĞITMAYI GÖZE ALMIŞ DURUMDA"

Erkin, ”‘Sayın Davutoğlu, yılbaşına kadar isim zikredilmeyecek’ dedi. Ben geç kalınmış olduğunu düşünenlerdenim. Bu açıklamaların hepsi şu; Kemal Kılıçdaroğlu ‘Oyun kurucu benim, adayım, o zaman masayı dağıtırız’ dedi bence. Onu göze almış durumda Kemal Kılıçdaroğlu. Bakın bu kadar iddialıyım. Masayı dağıtmayı göze almış Kılıçdaroğlu. 2018’den bu yana partisinden çok ittifakı güçlendiren ve herkesin önünü açan bu arada da toplumla buluşmaya çalışmayan isim” dedi.

Erkin, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Ben aday olmak istiyorum masa beni isterse adayım deyip 4-5 bunu söylemesine rağmen ses gelmedikten sonra arkasından da kapalı kapılar ardında birtakım toplantılar yapılıyorsa bundan da haberdar oluyor"

Erkin aynı zamanda 2 Ekim’de adaylık meselesinin görüşüleceğini de söyledi.