Medya
20 Mayıs 2022 14:54 Son Güncelleme: 20 Mayıs 2022 15:00

Ayşenur Arslan Ahmet Hakan’a Demirören üzerinden tepki gösterdi! ‘Önce bunu açıklayın…’

Ayşenur Arslan, köşe yazısında Halk TV'yi hedef alan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a yanıt vererek, Demirören Grubu'na ilişkin sorular yöneltti. Arslan, "Hürriyet'in, Kanal D'nin alınması için Ziraat Bankası'ndan alınan krediye ne oldu? Ödendi mi ne oldu bilmiyoruz. Önce bunu açıklayın" diye çağrıda bulundu.

Halk TV programcısı Ayşenur Arslan Medya Mahallesi programında bugünkü yazısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun SADAT ziyaretine ilişkin Halk TV'yi hedef alan Ahmet Hakan'a yanıt verdi.

"Kılıçdaroğlu çok önemli bir hamle yaptı, SADAT'ın önüne gitti ve SADAT'ı ifşa etti. Ben başından beri bu konunun çok önemli olduğunu düşünmüş ve paylaşmıştım. Bu ekranda program yapan, haber sunan bütün arkadaşlarım da aynı vurguyu yaptı" diyen Ayşenur Arslan geçtiğimiz günlerde Halk TV'de SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi'nin konuk olduğu programa ilişkin şöyle dedi:

"SADAT'ın kurucusu Tanrıverdi'nin oğlu Melih Tanrıverdi şimdi SADAT'ın Başkanı. Geçenlerde Halk TV ekranına çıktı. Orada sorular soruldu. Bu Ahmet Hakan'a dert olmuş. 'SADAT öcüsünü cicileştiren kanal' demiş. Bir kere SADAT'ın öcü olduğunu söylüyor... Ahmet Hakan, SADAT'ın öcü olduğunu fark etmiş, ne mutlu. Ne zaman? Kılıçdaroğlu gidince."

Hakan'a sorular yönelten Arslan şöyle devam etti:

“Ahmet Hakan, Kılıçdaroğlu'nun Halk TV'ye bozulduğunu nereden çıkartıyorsunuz? Konuştunuz mu, sordunuz mu, bilgi mi aldınız? Halk TV bugünlerde sürekli hırpalanıyor. Kimilerine göre Abdullah Gül'ün, kimilerine göre Davutoğlu'nun kimilerine göre şimdi galiba SADAT'ın kanalı. Hiç kusura bakma Ahmet Hakan. Melih Gökçek'i programa çıkartıp da 'Üç ay sonra Mansur Yavaş'ı bitireceğim. Elimde belgeler var' diyen Gökçek'e 'Nedir bunlar' demeyen, Melih Gökçek'i cicileştiren... O programda soru sorulamıyor.

Halk TV'ye dokunmayacaksınız. Bu kanalın öyle bir seyircisi var ki bırakın bizi onlar sahip çıkar bırakın bizi. Siz kaç satıyorsunuz? Programlarınız kaç izleniyor? Bir dönüp bize haber verin bakayım.

'Belediye başkanlığınızın tam da ortasında neden istifa ettiniz' diye soramıyorsun, soru sorandan rahatsız oluyorsan bir de bunu SADAT'ı cicileştirmek için... Gerçekten nasıl yakalamışsın. SADAT'tan ihale aldık. Ben gayrinizami harp eğitiminde yüksek tırmanış uzmanı olarak eğitim vereceğim. Ne olabilir cicileştirmek, bir menfaat olması lazım. SADAT'ın öcü olduğunu iktidar ağzını açmayacak, senin gazeten ağzını açmayacak, haberini yapamayacak, kimseye soramayacak, sorana da böyle iftira atacaksın ey Ahmet Hakan.”

ARSLAN’DAN HAKAN’A DEMİRÖREN SORULARI

Demirören Grubu'na ilişkin sorular yönelten Arslan "Şunun hesabını başta patron Demirören vermek zorunda. Gelin aşağıya 'Amiral gemisi' dedikleri Demirören grubunun Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan da vermeli. Ziraat Bankası gidiyor ahır, tarla haczediyor ama biz bilmiyoruz Hürriyet'in, Kanal D'nin alınması için Ziraat Bankası'ndan alınan krediye ne oldu? Ödendi mi ne oldu bilmiyoruz. Önce bunu açıklayın" dedi.

'KAYYUM VAR MI YOK MU?'

Emin Çapa ise, "Buyursun söylesinler grupta kayyum var mı yok mu? Öyle borcunuzu ödemeyince ortalığa saçamadığınız kayyumlarınız olur" diye konuştu.

'KAYYUM MESELESİNİ DE AÇIKLAMAK ZORUNDALAR'

Çapa'nın ifadesinin ardından ise Arslan, "Demirören medyasında kayyum var mı? Bu bir soru. Ben Ziraat Bankası'ndan alınan kredinin... Çünkü bu bir kamu bankası. Bizim paramız var orada. Kayyum meselesini de açıklamak zorundalar" dedi.

AHMET HAKAN NE YAZMIŞTI?

Ahmet Hakan yazısında şunları söylemişti:

"CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şunu başardı: SADAT konusunu gündemin ilk sırasına yerleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, şunu da başardı: Taraftarlarını SADAT adlı örgütün bir öcü olduğuna ikna etti.

İşte tam bu sırada... Halk TV devreye girdi. SADAT’ın yöneticisini ekrana çıkardılar. Sordular, cevapladı. Sordular, cevapladı. Sonuç?

Şöyle bir algı çıktı ortaya: 'Bu SADAT o kadar da öcü değil galiba ya...'

Şimdi Kılıçdaroğlu, Halk TV’ye bozulmasın da ne yapsın?"

NE OLMUŞTU?

Demirören Grubu, Ziraat Bankası’ndan 2 yıl geri ödemesiz ve 10 yıl vadeyle 675 milyon dolar kredi kullanarak, Doğan Medya'yı satın aldı. Kredi alacaklarını tahsil edemeyen Ziraat Bankası'nın Demirören Medya Grubu’na banka çalışanı Metin Sezici’yi harcamaların kontrol edilmesi ve bankanın kredi riskini denetlemesi için resmi olmayan bir “kayyum” olarak gönderdiği ortaya çıkmıştı.