Gündem
30 Mayıs 2019 10:52 Son Güncelleme: 30 Mayıs 2019 11:13

Ayşe Kulin'in Gece Sesleri kitabına tepki!

Sosyal medya günlerdir kitaplarda yer alan pedofili ifadelerle çalkalanıyor. Önce Abdullah Şevki isimli yazarın Zümrüt Apartmanı isimli kitabı, sonra da Elif Şafak'ın 'Mahrem' kitabı gündeme bomba gibi düştü. Son olarak Ayşe Kulin'in Gece Sesleri isimli kitabında da pedofiliyi çağrıştıran ifadeler ortaya çıktı.

Sosyal medya dünden bu yana kitaplardaki pedofili ifadeleri ile çalkalanıyor. Önce Abdullah Şevki isimli yazarın Zümrüt Apartmanı isimli kitabındaki ifadeleri ortaya çıkmış ve sosyal medya çalkalanmıştı. Ardından da Elif Şafak'ın Mahrem isimli kitabındaki cinsel ifadeler gün yüzüne çıktı.

Sosyal medya kullanıcıları bu kitaplara tepki gösterirken bakanlık harekete geçti. Zümrüt Apartmanı isimli kitabın yazarı Abdullah Şevki dün akşam saatlerinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Elif Şafak hakkında ise henüz bir soruşturma başlatılmadı.

AYŞE KULİN'İN KİTABINDA DA BENZER İFADELER

Sosyal medyada bugün başka bir iddia daha gündeme geldi. Türkiye'nin en çok okunan yazarlarından biri olan Ayşe Kulin'in Gece Sesleri isimli kitabında da benzer pedofili ifadelerinin yer aldığı öne sürüldü.

Yetişkin dünyasına ilişkin yazıldığı iddia edilen söz konusu kitapta öncelikle bir konakta ağa çocuğu olarak yaşayan Yusuf'un 13 yaşındaki Ziynet ile yaşadıkları konu alınıyor. Hikaye daha sonra da bir bebek üzerine taşınıyor ve net olarak pedofili ifadeleri bulunuyor. Sosyal medya kullanıcıları da Kulin kitabına yazdıkları mesajla tepki gösterdi.

İşte kitapta yer alan bölüm ve gelen tepkiler: