Polemik & Kulis
25 Kas 2018 09:42 Son Güncelleme: 25 Kas 2018 09:55

Ayşe Arman'dan Sevilay Yılman'a yanıt! "Vajina estetiği duyulmamış bir şey diye gittim"

Sevilay Yılman, dünkü köşesinde, "Hadi buna da cevap ver Ayşe Arman" başlıklı bir yazı yazdı. Ayşe Arman ise, sosyal medya hesabından, "Zorunlu açıklama" başlığıyla bir açıklama yayımladı.

Google Haberlere Abone ol
Ayşe Arman'dan Sevilay Yılman'a yanıt! "Vajina estetiği duyulmamış bir şey diye gittim"

Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın röportaj karşılığı para aldığı yönündeki iddialar konuşulmaya devam ediliyor.

İlk olarak Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ın gündeme getirdiği bu iddiayı, Habertürk yazarı Fatih Altaylı ve Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç da sürdürmüştü.

Medyada Ayşe Arman tartışması sürerken, Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal da bir açıklama yapmış, iddiaları yalanlamıştı. Soysal açıklamasında “Son günlerde, başta Ayşe Arman olmak üzere gazetemiz yazarlarına yönelik bir karalama kampanyası kamuoyunun gündemini meşgul etmektedir” ifadelerini kullanmıştı.

Ayşe Arman da sosyal medya hesabından, “Meslek hayatım boyunca pek çok gerçek dışı ithamla karşı karşıya kaldım. Bu, en iğrenciydi” ifadelerini paylaşmıştı.

"BU SENARYO DEĞİL, ÇÜNKÜ..."

Konuyla ilgili olarak tartışmalar devam ederken, iddiayı ilk ortaya atan Sevilay Yılman, bugünkü köşesinde, "Hadi buna da cevap ver Ayşe Arman" başlıklı bir yazı yazdı.

Yılman, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'a, Ayşe Arman ile ilgili sorular sorduğunu ve Munyar'ın da bu olayı doğruladığını ifade etti. Yılman, "Bu bir senaryo değil çünkü bunu da Hürriyet’in Yayın Yönetmeni Vahap Munyar anlattı bizlere. Ve bende o ne anlattıysa eksiltmeden, çoğaltmadan sizlerle paylaştım" dedi.

Yılman, gazetenin sosyal sorumluluk projesini eleştirirken, “Haydi diyelim parayla yaptığınız tüm röportajların bir sosyal sorumluluğu vardı. Kabul ettik diyelim bunu da, merakımı bağışlayın ama kadınlara vajina estetiği ya da memelerini basketbol topu gibi nasıl yaptırabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulunan bir plastik cerrahla röportajın neresinde var sosyal sorumluluk durumları?” diye ifade etti. Yılman, "Eğer buna doğru cevap verirseniz, beni ikna ederseniz uzatmayacağım bu işi" diye de ekledi.

"ZORUNLU AÇIKLAMA"

Ayşe Arman ise, sosyal medya hesabından, "Zorunlu açıklama" başlığıyla bir açıklama yayımladı.

Arman, "Bir kadın, ‘Paralı röportaj yaptığını senin yayın yönetmenin kendisi bana söyledi!!!’ diye yazı yazdı bugün. Şok oldum!!!!! Bu çirkin iftirayı, yayın yönetmenime sordum. ‘Tabii ki doğru değil, sallıyor!!!’ dedi" derken, "Hakkımda iğrenç suçlamalar yapan bi kadına mı, yayın yönetmenime mi inanacağım" diye ifade etti.

Arman, Yılman'ın paralı röportaj dediği vajina estetiği ile ilgili haberin 14 Ocak 2017’de yayınlandığını ifade ederken, 30 ameliyet olan Pixee Fox adlı kadının Türkiye'ye vajina estetiği yaptırmaya geldiğini belirtti. Arman, "Ben o habere kadın ilginç diye gittim, ‘vajina estetiği’ duyulmamış bi şey diye gittim, ‘hangi manyak 30 kere estetik ameliyat olur, hangi sahikle olur?’ diye gittim. Bunları da aynen böyle sordum. Bu röportajdan para aldığımı iddia etmek çok çok çok alçaltıcı bi şey" diye belirtti.

İşte Ayşe Arman'ın kişisel Instagram hesabından yaptığı o paylaşım:

 

""Arkadaşlar!!!! Cumartesi cumartesi başınızı ağrıtıyorum. Bugün de seviyesiz saldırılar devam ediyor... 

.............................................................................................

1-Bir kadın, ‘Paralı röportaj yaptığını senin yayın yönetmenin kendisi bana söyledi!!!’ diye yazı yazdı bugün. Şok oldum!!!!! Bu çirkin iftirayı, yayın yönetmenime sordum. ‘Tabii ki doğru değil, sallıyor!!!’ dedi. Kendisiyle böyle bi konuşmanın asla geçmediğini söyledi. Hakkımda iğrenç suçlamalar yapan bi kadına mı, yayın yönetmenime mi inanacağım??? Ben yayın yönetmenime inanıyorum. İşin bi kısmı bu.

..............................................................................................

2-‘Paralı röportaj’ diye sözü geçen habere gelince, 14 Ocak 2017’de yayınlandı. Mehmet Öz’ün de programına çıkarttığı 30 estetik ameliyat olan, 6 kaburgasını aldırmış Pixee Fox röportajıydı. Türkiye’ye Doktor Bülent Cihantimur’a ‘vajina estetiği’ yaptırmaya gelmişti. Cihan Timur röportajın kutusuydu. O röportajda, operasyon hakkında bilgi verdi ama tavsiye filan etmedi. Ben o habere kadın ilginç diye gittim, ‘vajina estetiği’ duyulmamış bi şey diye gittim, ‘hangi manyak 30 kere estetik ameliyat olur, hangi sahikle olur?’ diye gittim. Bunları da aynen böyle sordum. Bu röportajdan para aldığımı iddia etmek çok çok çok alçaltıcı bi şey!!!! Ama işte, çamur at izi kalsın kampanyası sürüyor. Şaka gibi ama resmen böyle bi rezilliği yapabileceğimi iddia ediyorlar. Ve delil diye bu röportajı gösteriyorlar! Ne delili ya! Bunlar delil değil, iftira! Reddediyorum! Yayın yönetmenim, ‘Ben böyle bi şey söylemedim!’ diyor. Ben de doktordan para-mara almadım. Doktor orda, isteyen sorup, öğrenebilir....

....

Demek ki, kader de böyle felaket şeylerle itham edilmek de varmış. Sebebini bilmiyorum. Ben de çözemedim henüz. Ama düşmanlığın, kıskançlığın, alt oymanın, bel altı vurmanın bu kadarı da fazla. Olsun.... Bizde yılmak yok"