Medya
11 Oca 2014 16:30 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:52

Ayşe Arman Hacıhüsrev'de esrar satıp dizi yazı yapsın!

Daha önce kokainden yakalanan ve tutuklanan Taraf yazarı Yiğit Karaahmet esrara özgürlük istedi.

AKP cemaat kavgası köşe yazılarını savaş alanına çevirirken Taraf yazarı Yiğit Karaahmet günün en radikal yazısında esrara özgürlük istedi.

ESRARLA EROİNİ AYNI ŞEY GÖRMEK VİKTORYEN BİR BAKIŞ

ABD'nin Colarodo eyaletinde yapılan referandumun ardından, 1 Ocak 2014’ten itibaren 21 yaşını doldurmuş kişilere esrar satışının serbest bırakıldığını hatırlatan Karaahmet, benzer yasal düzenlemelerin yaygınlaştığını vurguladı. "Sırada dünyanının başkenti Washington var" diyen Taraf yazarı "Artık biraz büyüyün bence. Bir paket esrarla, eroini aynı şey olarak görmek yaşadığımız dönemde biraz Viktoryen dönem gibi duruyor." diye yazdı.

ESRAR KEMOTERAPİ GÖREN HASTALARA İYİ GELİYOR

Esrarın bilimsel olarak sanıldığı kadar zararlı olmadığını kaydeden Karaahmet "yeme bozuklukları çekenlere, en önemlisi de kemoterapi gören kanser hastalarına faydalı olduğu yapılan son araştırmalarla ispat edildi." dedi.

HÜRRİYET ESRAR EDİTÖRÜ ALSIN

Karaahmet yazısında ilginç bazı medya notları da düştü. Denver Post'un esrar editörü işe aldığını yazan Karaahmet "aynı şey Türk medyası için de güzel olmaz mı? Mesela Hürriyet’in esrar editörü kim olacak?" diye sordu. Taraf yazarı sorularına "Vedat Milor mançiz olup gidip McDonald’s’ı patlatacak mı? ‘Ayşe Arman, abla oldu Hacıhüsrev’de esrar sattı?’ izlenim dizisini okuyabilecek miyiz?" diyerek devam etti.

İşte Yiğit Karaahmet'in yazısındaki ilgili bölüm:

ESRAR SANDIĞIMIZ KADAR ZARARLI DEĞİL


Biz susalım bilim konuşsun beyler, esrar, sandığımız kadar da zararlı değilmiş. Canabis bitkisinin özellikle yeme bozuklukları çekenlere, en önemlisi de kemoterapi gören kanser hastalarına faydalı olduğu yapılan son araştırmalarla ispat edildi.

YÜZDE 50'MİZ AKP'Lİ YÜZDE 50'MİZ DENETİMLİ SERBESTLİKTE

ABD’de böyleyken oradan epey uzakta üç tarafı denizlerle çevrili Asya ve Avrupa’yı birleştiren bir ülkede ise durum şu şekilde: Ülkenin yüzde 50’si oyunu AKP’ye vermişken geri kalan yüzde 50’si de denetimli serbestlikte.

Çünkü ABD polisi insanların evlerinde yasal miktarlarda esrar kullanmasını özel hayat olarak görürken, Türk polisi ise cebinde yakaladığı küçücük bir paket sigaradan dolayı herkesi AMATEM’e denetimli serbestliğe göndermekle meşgul. Kimseye zararı olmadan sigarasını alıp evinde muhabbet ederken içecek olan gogocu arkadaşımı, esrarkeş bacımı toplum zararlısı ilan ediyorlar.

GERÇEK BAĞIMLILAR TEDAVİ OLAMIYOR

İşte bu yüzden memleketin uyuşturucu tedavi merkezleri ağzına kadar insanla dolu. Peki, tedavi merkezleri gereksiz yere ve üstelik hiç de bir sonuca ulaşmadan tıka basa insanla dolarken, gerçekten tedaviye ihtiyacı olan uyuşturucu bağımlıları ne olacak? Bunu hiç düşündük mü? Minik bir paket esrardan neredeyse bir vatan haini yaratılırken gerçekten bu işten kurtulmak isteyen insanın ciddi bir tedavi görmesi nasıl sağlanacak?

DÖNEN PARA İLE DIŞ BORÇ KAPANIR

Artık biraz büyüyün bence. Bir paket esrarla, eroini aynı şey olarak görmek yaşadığımız dönemde biraz Viktoryen dönem gibi duruyor. Üstelik vergilendirilemeyen, ne kadar para transferinin bilinemediği bir sektörden bahsediyoruz. Esrarkeşleri denetim altına almaya çalışacaklarına bu parayı denetleseler daha güzel olmaz mı? Türkiye’nin dış borcunun ödenebileceği bir miktardan bahsediyoruz. Hadi dış borçları ödemedik diyelim, kabinede yeteri kadar götürememiş pek çok bakan oğlu var. Neden onların boynu bükük kalsın, neden diğer küçük Barış’lar ağlasın?

LİCE NEDEN AMSTERDAM OLMASIN?

Esrar serbest kalırsa olacakları biraz daha genişletelim. Neden Diyarbakır’ın Lice ilçesi bir Amsterdam olmasın? Neden Bitlis’ten bir Kaliforniya yaratmayalım?

HÜRRİYET'İN ESRAR EDİTÖRÜ KİM OLACAK?

ABD’deki esrar satışının yasallaşmasıyla yepyeni meslek kolları doğdu. Mesela Denver Post, bir adet marihuana editörünü işe aldı. Aynı şey Türk medyası için de güzel olmaz mı?

Mesela Hürriyet’in esrar editörü kim olacak?

AYŞE ARMAN HACIHÜSREV'DE ESRAR SATIP DİZİ YAZI YAPSIN

Ertuğrul Özkök ilk cıgaralığını içtiğinde o eski çakma Paris komünü günlerini hatırlayıp, aryalar dinleyerek ‘Aşk, genç erkek bedeni ve otun buğulu dumanı’ adlı bir makale yazacak mı?

Vedat Milor mançiz olup gidip McDonald’s’ı patlatacak mı?

‘Ayşe Arman, abla oldu Hacıhüsrev’de esrar sattı?’ izlenim dizisini okuyabilecek miyiz?