Gündem
30 Ara 2020 16:44 Son Güncelleme: 30 Ara 2020 17:26

Aylin Sözer’in katili Kemal Ayyıldız için tutuklama talebi

Dr. Aylin Sözer, Kemal Ayyıldız tarafından evinde boğazı kesilerek öldürüldü. Sözer’in üzerine yanıcı madde dökerek ateşe verdikten sonra yakalanan Ayyıldız, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Google Haberlere Abone ol

Sözcü'den Hatip Atam'ın haberine göre; Cinayet masasında görevli özel bir ekip tarafından sorgulanan ve tek başında gözaltında tutulan Kemal Ayyıldız’ın ön sorgusunda cinayetle ilgili kan donduran detayları anlattı.

SOSYAL MEDYADA TANIŞTIK
Ayyıldız’ın sorguda “Aylin Sözer'le 10 yıl önce sosyal medya da tanıştık. Daha sonra aramızda bir ilişki başladı. Bazen kavga ediyor, bazen barışıyorduk. Ben askere gittim geldim. Bu arada evlendim. Ama gönül bağımız aralıklarla devam etti. Çocuklarım dünyaya geldi. Geçtiğimiz yıllarda eşimle aram bozuldu. Boşanma kararı aldık. Karım çocuklarımla Manisa'ya gitti” dedi.

DEHŞET ANLARINI ANLATTI
Sözer'le bir aydır kavgalı olduğunu öne süren Ayyıldız’ın olay günü buluşmak için randevulaştıklarını ve saat 08.00'de eve gittiğini söylediği öğrenildi.

Cinayetle ilgili yaşananları da anlatan Ayyıldız, “Ben yılbaşını çocuklarımla Manisa'da geçirmek istediğimi söyleyince tartıştık. Sırtımı dönünce bıçakla bana saldırdı, ancak elinden bıçağı aldım. Boğazına sapladım. Öldüğünü görünce, çakmak doldurmakta kullanılan gaz yağını üzerine dökerek ateşe verdim” dediği belirtildi.

YANGIN ÇIKARMAYA ÇALIŞTI
Aylin Sözer'in üzerindeki ziynet eşyalarını alan şüphelinin amacının hırsızlık süsü vermek olduğunu iddia ettiği öğrenilirken, evde yangın çıkarmak istediği sırada polisin kapıyı çaldığını bunu fark edince doğalgaz borusunu keserek evi ateşe verdiğini söylediği öğrenildi.

Aylin Sözer ile Kemal Ayyıldız’ın telefon görüşmeleri de incelenirken, geçmişe yönelik görüşmeler olduğu ancak, olay gününe dair bir yazışma bulunmadığı belirtildi.

Sözer'in evine girişte kapıda zorlama olmadığı öğrenildi. Binadaki güvenlik kayıtlarının bulunduğu bilgisayar da incelenmek üzere emniyete götürüldü.