Medya
08 Ara 2021 11:53 Son Güncelleme: 08 Ara 2021 11:55

Aykut Küçükkaya Cumhuriyet’e geri mi dönüyor? İddia ortaya atıldı ancak…

Geçtiğimiz haftalarda Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa eden Aykut Küçükkaya, Cumhuriyet'e geri döndüğü iddialarına cevap verdi.

Cumhuriyet’te, sendikalı 8 çalışanın işten çıkarılmasının ardından başlayan krizde, yönetime tepki olarak Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa eden Aykut Küçükkaya’nın gazeteye geri döndüğü iddia edildi. Gazetede spor yazıları kaleme alacağı öne sürülen Küçükkaya, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu ve söz konusu haberi yalanlandı.

‘8 ARKADAŞIM BUGÜN GERİ DÖNÜYOR…’

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Aykut Küçükkaya, şu ifadeleri kullandı: “Değerli kamuoyuna… İnternet sitelerinde çıkan haberler doğru değildir… 8 çalışma arkadaşım işten kovulduğu için genel yayın yönetmenliğinden, gazetem Cumhuriyet’ten istifa ettim… 8 çalışma arkadaşım bugün işlerine geri dönüyor… Bu benim için en büyük mutluluktur…”

İşte o paylaşım…

NE OLMUŞTU?

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile Cumhuriyet arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinin hemen ardından 8 sendikalı çalışanın işten çıkarılması krize neden olmuş, gazetenin genel yayın yönetmeni Aykut Küçükkaya da yönetime tepki olarak görevinden istifa etmişti. Yaşanan son gelişmede ise 8 çalışanın atılmaları iptal edilmiş ve gazeteye geri dönebilecekleri belirtilmişti.