Gündem
19 Mayıs 2024 12:16 Son Güncelleme: 19 Mayıs 2024 12:38

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasındaki gizli tanıkla ilgili olay gelişme! ‘İfadesini geri çekti…’

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, suç örgütünün lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Bora Kaplan soruşturmasında gizli tanık ve örgütün 2 numarası olduğu iddia edilen Serdar Sertçelik’in Ankara Emniyeti'ni suçladığı iddialarının ardından bazı gizli tanıkların ifadelerini geri çektiğini yazdı.

Ankara’da organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan’ın adamı olduğu ve örgütün 2 numarası olduğu iddia edilen Serdar Sertçelik, Ankara Emniyeti'ni suçlayan ifadeler kullanmış ve "Yalan ve iftiralarla dolu 19 sayfalık beyanları bana zorla imzalattılar" demişti.

"CEBİR VE TEHDİT ALTINDA VERDİM"

Sözcü Yazarı Saygı Öztürk ise, bugünkü yazısında yaşanan yeni gelişmeleri aktardı.

Öztürk, “Ü5W1G8K6L3” kod adı verilen davanın ikinci “gizli tanığının” 6 sayfalık ifadesinde, Bora Kaplan çetesinin yapısı ve bunlardan suç işlediğini bildiği kişilerin isimlerini söylediğini; yurt dışına kaçan Serdar Sertçelik hakkında da şu iddiada bulunduğunu aktardı:

“Kendisini Elmacı marketlerin ortağı diye tanıtıyordu. Bildiğim kadarıyla kendisi önceleri örgüt içerisinde önemli bir konumdaydı. Ancak örgüt kapsamındaki görevini talimatlar doğrultusunda tam olarak yerine getiremediği için Bora Kaplan tarafından hedef alındı ve zamanla örgüt içerisindeki yeri azaldı. Fakat kendisi halen örgüt içerisinde yer almaktadır.”

“Bora Kaplan suç örgütünün gündemde olması, Serdar Sertçelik’in iddialarından sonra bazı tanıkların, güçlü gördükleri bu grupla ilgili verdikleri ifadelerden vazgeçmeye başladığını” yazan Öztürk, “Ü5W1G8K6L3” kod adlı gizli tanığın da, yargılamanın yapıldığı Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na gönderdiği 15 Mayıs 2024 tarihli dilekçesinde, “Ü5W1G8K6L3 kod isimli tanığım. Mahkemenizde bulunan daha önceki ifadem gerçeği yansıtmamaktadır. Cebir ve tehdit altında verdim. Doğru değildir” yazdığını belirtti.