Gündem
09 Ara 2012 19:02 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:28

AYDIN DOĞAN'IN ORTAĞINDAN TAM SAYFA ''KAÇAKÇILIK YAPMIYORUZ'' İLANI!

Bugün Doğan Grubu gazetelerini açanlar Ar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan'ın tam sayfa ilanıyla karşılaştı.

Bugün Doğan Grubu gazetelerini açanlar kaçakçılık soruşturması kapsamında malvarlıklarına el konulan Ar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan’ın tam sayfa ilanıyla karşılaştı.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen ‘kaçak sigara operasyonu’ kapsamında malvarlıklarına el konulan Arslan’a son darbeyi Doğan Holding vurmuş ve Aydın Doğan Full akaryakıtı almaktan şimdilik vazgeçtiğini açıklamıştı.

Bu şok gelişmeler üzerine Ar Grubu, Doğan Grubuna ait gazetelere tam sayfa ilan vererek kendini savundu. Grup yasalara bağlı olduğunu söylerken, haklarında hiçbir delil ve yargı kararı olmadığını ileri sürdü.  

İşte Ar Grubu’nun bugün gazetelerde yayınlanan ilanı:

Ortağı bulunduğumuz Ar şirketler Grubuna ait firmalarımız sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası alanda 5 kıtada ticari faaliyet gösteren köklü ve güven veren iletmelerdir. 

Son günlerde bazı basın organlarında çıkan ve şahsımız ile ortağı olduğumuz şirketleri terör örgütü PKK ile finans kaynağı olarak ilişkilendiren haber ve yorumları kaygıyla üzülerek izliyoruz.

Şahsımız ve şirketlerimizin PKK ile hiçbir bağı ve ilişkisi mevcut olmadığı gibi, iddiaların aksine şahsımız ve şirketimiz PKK tarafından sürekli tehdit almış, ev ve arabalarımız da bombalanmıştır.

Bu mağduriyetimiz devletin emniyet ve adli birimlerinde yasal belgeler ile sabittir.

Şahsımızın ve firmalarımızın PKK ile ilişkilendirilmesi bizi derinden üzmüştür.

Uzun süredir devam ettirilen bir yıpratma, itibarsızlaştırma ve ticari faaliyetlerimize sekte vurmaya yönelik bilinçli bir çalışma ile karşı karşıya olduğumuz şüphesi oldukça güçlüdür.

Basın organlarında adı geçen ve grup şirketlerimizden olduğu bildirilen European Tobacco Sigara A.Ş’deki hisselerimiz daha önce tarafımızdan devredilmiş olup, herhangi bir ilişkimiz kalmamıştır.

Şirkete ortak olduğumuz ve yönetimde bulunduğumuz dönemde gerek iç piyasa gerekse yurtdışı tüm ticari çalışmalarımız devletin ilgili birimlerinin sıkı denetiminde tamamen yasalara uygun gerçekleştirilmiştir. Şirketle ilgili olarak bilinçli ve uzun süreli devam eden ve basına yansıyan iddialar bir yargı hükmüne dayanmamaktadır ve böyle bir suç işlendiğine dair hiçbir delil ve karar da mevcut değildir.

Bu mesnetsiz iddiaların yaygınlaşması ve yasalara uygun gerçekleştirilen ve binlerce ailenin geçim kaynağı olan ticari işletmelerimizin daha fazla haksızlığa uğramaması için bu açıklamanın yapılması zarureti doğmuştur.

Bu çok ağır ve çirkin iddialara sayın kamuoyunun itibar etmemesi en büyük dileğimizdir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz.

Mahmut Arslan

Full Akaryakıt A.Ş ve Ar Şirketler Grubu

www.ekonomiekibi.com