Gündem
23 Haz 2024 15:25 Son Güncelleme: 23 Haz 2024 19:32

Aydın Doğan’a hemşehrilerinden görkemli karşılama

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, ata toprağı Gümüşhane'yi ziyaret etti.

Doğan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan, memleketi Kelkit’te yüzlerce araçlık konvoy ile karşılandı. Kurbanlar kesildi, davul zurnalar çalındı, tekbirler getirildi.

Geçtiğimiz ayın sonlarında Kelkit Kaymakamı ve Kelkit Belediye Başkanı tarafından İstanbul’da ziyaret edilen Aydın Doğan, memleketi Gümüşhane'ye geldi.

Kelkit Kaymakamı Kadir Algın, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ve Şiran Belediye Başkanı Abdulbaki Kara tarafından Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanında karşılanan Doğan, Kelkit’e yapılacak yeni yatırımlar noktasında incelemelerde bulunacak.

31 Mayıs'ta Kelkit Kaymakamı Kadir Algın, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ve Kelkit Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Çetin Kaya tarafından ziyaret edilen ve bu ziyaretin ardından Gümüşhane'ye geleceği kesinleşen Doğan'a İstanbul'da gerçekleştirilen toplantıda Kelkitli vatandaşların istihdam sorunu iletilmişti. Doğan, kendisine iletilen sorunları yerinde incelemek ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere bugün memleketi Kelkit’e geldi.

Kurbanların kesildiği, tekbirlerin getirildiği karşılama töreninde halk oyunları ekiplerinin horonuna giren Aydın Doğan, hemşehrileri ile hasret giderdi.

Doğduğu topraklara uzun bir aradan sonra gelen Aydın Doğan, gelişi nedeniyle oluşturulan konvoyla birlikte ilçe merkezinde geçerken vatandaşların sevgi gösterileri karşılaştı.