Gündem
31 Mar 2021 08:18 Son Güncelleme: 31 Mar 2021 08:38

Atatürk heykeline çirkin saldırıda flaş gelişme! Bakan Soylu'dan açıklama geldi...

Tekirdağ'da üç okulda Atatürk heykel ve büstlerine yapılan saldırıda flaş gelişmeyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu...

Google Haberlere Abone ol

Tekirdağ Marmara Ereğlisi'ndeki üç okulda Atatürk heykel ve büstlerine saldırınlar yakalandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında saldırganların yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı. 

Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlkokulu, Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu ve Opet Anadolu Lisesi’ndeki Atatük heykeli ve büstlerine boyalarla hakaret içerikli yazılar yazıldığı ve çekiçle zarar verildiği tepsit edilmişti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tekirdağ'da Atatürk heykellerine zarar veren kişilerin yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Atatürk heykellerine saldıran kişilerin yakalanarak gözaltına alındığını belirterek, “Tekirdağ'da Atatürk üzerinden provakasyon yapan zanlı yakalandı… Türk polisine koskoca bir alkış. İki gündür üstün bir teknik kullanarak yaptıkları analiz sonucu tespit takdire değer. Türk polisi yakalar” ifadelerini kullandı.