Gündem
19 Eki 2015 11:45 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:57

Atatürk Havalimanı'nda ölü bulunan kadın BBC muhabiri çıktı

Eski BBC muhabiri 50 yaşındaki Jacky Sutton İstanbul Atatürk Havalimanı'nın tuvaletinde ölü bulundu. Sutton'ın ölüm sebebi değil.

 İngiliz Dışişleri Bakanlığı  bir İngiliz kadının İstanbul Atatürk Havalimanı’nın tuvaletinde ölü bulunduğu haberini teyit etti. Eski BBC muhabiri Jacky Sutton’ın (50)  ölüm nedeninin ne olduğu ise belli değil.
BBC’ye göre Jacky Sutton Savaş  ve Barış Muhabirliği Enstitüsü (IWPR) için Irak direktörüydü ve Kuzey Irak’ta Erbil’e seyahat ediyordu. İngiliz Dışişleri Bakanlığı  “Bu aşamada ailesine konsolosluk yardımı yapıyoruz” demekle yetindi.

BBC muhabiri Ben Ando, Jacky Sutton’ın cumartesi günü Londra’dan uçakla Atatürk Havalimanına geldiğini ve iki buçuk saat sonra kalkacak Irak uçağını   kaçırdığını söyledi ve ekledi: ”Yerel basın uçağı kaçırdığı için yeni bilet alacak parası olmadığını ileri sürdü. Birkaç saat sonra tuvalette ölü bulundu. Tam ne olduğu belli değil.”

Jack Sutton’ın Avusturalya Ulusal Üniversitesi’nde  Arap ve İslam Araştırmaları bölümünde doktora yaptığı belirtildi. Tezinin 2003-2013 yıllarında Irak ve Afganistan’daki profesyonel kadın medya mensuplarına uluslararası desteğin gelişmesi üzerine odaklandığı öğrenildi.