Politika
17 Mayıs 2022 10:44 Son Güncelleme: 17 Mayıs 2022 11:10

Aşkı parti içinde buldular: CHP’de sürpriz evlilik!

Dünya evine girecekleri ileri sürülen Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun, geçtiğimiz günlerde bir alışveriş merkezinde beraber görüntülendi...

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Avukat Tuba Torun'un evlilik kararı aldığı iddia edildi.

11 Haziran’da Kadıköy’de dünya evine girecekleri ileri sürülen iki isim, geçtiğimiz günlerde bir alışveriş merkezinde beraber görüntülendi. 

TUBA TORUN KİMDİR

1987 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Tuba Torun, Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Torun, CHP’nin 2018 yılındaki 36. Kurultayı’nda Yüksek Disiplin Kurulu seçimlerinde en yüksek oyu alarak disiplin kuruluna seçilmişti. 2018 genel seçimlerinde CHP’den İstanbul Milletvekili adayı olan Torun seçilememişti.

AYKUT ERDOĞDU KİMDİR

1972 Kars Sarıkamış doğumlu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Amerika'da Carnegie Mellon Üniversitesinde Kamu Politikaları ve Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

Hazine Müsteşarlığı görevi sırasında IMF, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği fonlarıyla finanse edilen çeşitli projelerin başdenetçisi olarak görev yaptı.

24, 25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Güney Doğu Avrupa İşBirliği Süreci Parlamenter Asamblesi (GDAÜPA) Türk Grubu Üyeliği yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. CHP İstanbul Milletvekili olarak görev yapıyor.