Gündem
09 Mayıs 2021 11:45 Son Güncelleme: 09 Mayıs 2021 11:57

Askeriyeye ekmek satan fırıncı ajan çıktı! Bu kadarı da pes dedirtti

İstanbul Sultanbeyli’de fırıncılık yapan ve askeriyeye ekmek satan M.Y. ihaleyi kazanabilmek için akıl almaz bir yönteme başvurdu. Bölgede kendine rakip olabilecek fırınlara sahte polis kimliği ile giden M.Y. bir fırıncının şüphesi üzerine yakayı ele verdi.

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre, İstanbul fırıncılık yapan 37 yaşındaki M.Y., ihaleyi kazanabilmek için bölgedeki rakiplerinin fırınlarına ajan gibi giderek bilgi topladı.

KENDİNİ POLİS OLARAK TANITTI

Sultanbeyli’de fırını bulunan M.Y., geçen çarşamba günü saat 08.30 sıralarında Reyhanoğlu Caddesi’ndeki kendisine rakip olarak gördüğü fırına gitti. Cebinden çıkardığı bir kartı fırın çalışanına gösteren M.Y. kendisini polis olarak tanıttı. Fırında ne kadar ekmek çıktığını, kaç araçla dağıtım yaptıklarını, işyeri sahibinin hangi firmalarla çalıştığını sordu.

BİLGİ TOPLADI

Rakip fırın hakkındaki istihbaratını tamamlayan M.Y. fırından ayrıldı ancak fırın çalışanı durumdan şüphelendi. Fırının sahibi geldiğinde, başından geçenleri tek tek anlattı. Fırın sahibi “Bu işte bir tuhaflık var” diyerek polisi aradı.

KAMERALARDAN YAKALANDI

Polisler ihbar üzerine fırına geldi. Fırın sahibi yaşananları polise anlattı. Fırına gelip istihbarat toplayan kişinin polis olmadığı böylelikle ortaya çıktı. Fırının güvenlik kameralarını inceleyen polisler, görüntülerdeki kişinin M.Y. olduğunu anladı. M.Y. aynı gün gözaltına alındı.

SAVCILIK TALİMATIYLA SERBEST

M.Y.’nin üzerinden, kendisi gibi fırıncı olan ve askeri birliklere ekmek dağıtan kardeşi F.Y. adına düzenlenmiş ‘Askeri Komutanlık Sürekli Giriş Kartı’ çıktı. M.Y.’nin aynı gün başka bir fırına daha giderek fırın sahibi ve fırına ait araçlarla ilgili kendisini polis olarak tanıtarak bilgi aldığı anlaşıldı. Hakkında ‘Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi’ suçundan işlem yapılan M.Y. savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.