Kültür Sanat
15 Haz 2019 10:59 Son Güncelleme: 15 Haz 2019 11:02

Arise filminin dünya galası gerçekleşti!

"Arise" filmi İstanbul galasıyla seyirciye 'merhaba' dedi...

Sınırsız bir hayat vadeden bir dünyada, hayatındaki tatminin sahte olduğunu düşünen bir adam olan Deniz, kendini öldürmeye karar verir. Başarısız bir intihar girişiminden sonra, ‘‘Harikalar Diyarı’ndaki Alice’e’’ dönüşecektir.

71. Cannes Film Festivali’nde15 dakikalık kısa filmi ‘Water-Su’ ile dikkatleri çeken yönetmen Tolga Okur ve arkadaşları bu kez bilim kurgu filmleri Arise ile izleyicin karşısına çıktı.

Kadrosunda Alper Uzun, Selin Uzal, Ümit Belen, Haldun Boysan, Gülen Karaman, Selda Alkor ve Göksel Kortay gibi birçok usta oyuncunun yer aldığı, İngilizce olarak çekilen Arise’ın dünya prömiyeri, Kadıköy Sineması'nda ‘Kırmızı Halı’ seremonisi ile gerçekleşti.

Gecede bir konuşma yapan ARISE Filminin yönetmeni Tolga Okur, “Bağımsız sinema yapmak isteyen yolun başındaki genç bir sinemacıya ve üstelik hiç tanımadan gönüllerini açan ustalarıma sonsuz saygılarımı sunuyorum. Türk Sinemasına emek vermiş gerçek efsaneler ve büyük ustalar iyi ki varsınız, ne mutlu bana ki sizlerle çalışma şansını yakalım” dedi.

Bağımsız Sinemaya gönül vermiş çok sayıda davetlinin izlediği Gala’da, Yeşilçam’ın ustalarına plaket verildi.

 

ETİKETLER
#arise #gala