Gündem
18 Tem 2012 08:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:55

ARDA'DAN OLAY SÖZLER! TARAFTAR ÇILDIRACAK!

Atletico Madrid'li Arda Turan Türk taraftarların...

İspanyollar’ın futbolu iyi bildiğini ifade ederek, “Sahadaki mücadelenin farkındalar” dedi. Meslektaşlarını Avrupa’da oynamaya davet etti
 
AtleticoMadrid’in yıldızı Arda Turan, Gençlik ve Spor Dergisi’ne konuştu. Mücadele sözü verdim Türkiye’de çoğu taraftarın futboldan anlamadığını söyleyen Arda “İspanya’da futboldan çok iyi anlayanbir seyirci var. Buraya gelirken kötü mücadele etmeyeceğime dair söz vermiştim. Sözümü tuttum. Günümde olmasam da hep mücadele ettim. Zaten insanlara ancak bunun sözünü verirsiniz. Fakat biz futbolu çok seviyoruz ama çoğu taraftar futboldan anlamıyor” ifadelerini kullandı.
 
Manisa’yı unutamadı

 
Türk futbolculara ilk fırsatta Avrupa’ya gelmelerini öğütleyen yıldız futbolcu “Gelsinler. Hiç durmadan gelsinler. Gelip görsünler. İlla Atletico Madrid , Barcelona, Real Madrid olması gerekmez” dedi.
 
Futbol hayatının kırılma noktasını 2005-06 sezonunda Manisaspor’a kiralanması olarak niteleyen Arda “O sıralar Galatasaray’da yıllık 180 bin alıyordum. Ersun Hoca (Yanal) 35 bin lira ve 2 bin 500 lira maaşla beni istedi. Anlaştık. Kayseri Erciyes’i çalıştıran Bülent abi (Korkmaz) aradı. Daha fazla para teklif etti. Ona Ersun hocaya söz verdiğimi söyledim. Anlayışla karşıladı. Ben sözümün eri olmayı Arif, Bülent, Okan ağabeylerden öğrendim” şeklinde konuştu.
 
25 yaşındaki futbolcu, Altıntepsi Makelspor’dan Aslan’a 2000 yılında transfer oldu. Toplam 6 sezon boyunca Sarı-Kırmızılıların as kadrosunda yer aldı. 2005-06 sezonunu kiralık olarak Manisa’da geçirdi. Yetenekli oyuncu, Türkiye Milli Takımı ile 56 maça çıkıp 12 defa golle buluştu.

Bugün