Spor
24 Haz 2024 12:33 Son Güncelleme: 24 Haz 2024 12:44

Arda Güler'e sahip çıkan Mustafa Sandal'dan Montella'ya şok sözler: Kukla kılıklı antrenör bozuntusu

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella'nın Arda Güler'i yedek başlatması ve antrenmanda yeleğini elinden almasına sert tepki gösterdi.

A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella'nın Arda Güler'in elinden formasını almasının yankıları sürüyor. Kısa sürede infial yaratan durum hakkında birçok isim tepki gösteren paylaşımlarda bulunurken, en sert açıklamalardan biri ünlü şarkıcı Mustafa Sandal'dan geldi.

"KUKLA KILIKLI ANTRENÖR BOZUNTUSU SENİ"
Montella'ya sert sözlerle eleştiren Sandal, "Hayırdır koçum sen bu cüreti nereden ve kimden buluyorsun? Bu ülkenin gururu, evladı ve gündemdeki en büyük yeteneğine antrenmandaki o tavrın nedir? Nereden ve kimden geliyor o cüret? Şansını böyle abuk hareketlerle zorlama bence kukla kılıklı antrenör bozuntusu seni" ifadelerini kullandı.

İşte Sandal'ın o paylaşımı;

NE OLMUŞTU?
A Milli Takım, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu son maçında karşılaşacağı Çekya maçı hazırlıklarını sürdürdü. Antrenman esnasında yıldız futbolcu Arda Güler ile teknik direktör Vincenzo Montella arasında kameralara yansıyan bir görüntü herkesin dikkatini çekti. Kameralara yansıyan görüntülerde Arda Güler'in as takımla çalışmak üzere yelek giymeye hazırlandığı ancak Vinzenco Montella'nın yeleği alıp Yusuf Yazıcı'ya verdiği görüldü. Ardından teknik heyetle konuşan Arda Güler'in antrenmana bireysel olarak devam ettiği görülürken bu olay sosyal medyada tepki çekti. Yapılan yorumlarda futbolseverler Montella'nın Arda Güler'e davranışını yoğun şekilde eleştirdi.

KELEŞ'TEN YANIT

Mustafa Sandal'ın paylaşımına destek verenler kadar eleştirenler de oldu. O eleştirilerden biri Afyonspor'da forma giyen futbolcu Ergin Keleş'ten geldi. Keleş, "Mustafa Bey fazlaca saçmalamışsınız" ifadelerini kullandı.

Kendi sayfasında yaptığı paylaşımda ise Keleş, "Montella’nın Arda Güler’den antrenman yeleğini aldığı görüntüde hiçbir sorun yok. Belli ki Arda’nın programı farklı. Kaldı ki hocası oyuncusuna kızabilir de. Bu şekilde millet olarak en büyük zararı Arda’ya ve 2 gün sonra guruptan çıkma maçı oynayacak Milli takıma veririz" dedi.