Gündem
13 Haz 2010 15:08 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:22

ARDA CİPİ KENDİ ADINA ALMIŞ! SİNEM VERGİDEN YIRTIYOR!

Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Kızılot bugünkü köşe yazısında Arda Turan'ın sevgilisi Sinem'e cip hediye ettiği haberini değerlendirdi.

İşte Kızılot’un bugünkü yazısı..

Şapka satan adam, ormanda ağacın altında otururken uyuyakalmış. Uyandığında bir de bakmış ki sepetteki şapkalar yok. Kafasını kaldırdığında ne görsün, ağacın dallarında bir sürü maymun ve her birinin başında şapka...

Adam "Bu şapkaları maymunlardan nasıl alırım?" diye kafasını kaşırken, bakmış ki maymunlar da aynısını yapıyor. Bunun üzerine adam şapkasını çıkarıp yere atmış. Maymunlar da aynısını yapınca, adam bütün şapkaları toplayıp sepetine koymuş.

ŞAPKALI TORUN
Aradan 40 yıl geçmiş. Adamın torunu da şapkacı olmuş.
Tesadüf o ya o da ormandan geçerken yorulup, ağacın altında uyuyakalmış. Uyandığında sepetteki şapkaları, ağaçtaki maymunların başında görmüş.
Hemen dedesinin anlattığını hatırlamış. Kafasını kaşımış, maymunlar da aynısını yapmış. Ardından kafasındaki şapkayı yere fırlatmış.
O anda maymunlardan biri ağaçtan inmiş ve yere atılan şapkayı kapmış. Adama da bir tokat atıp, şöyle demiş;
- Sadece senin mi deden var lan!..

ARDA VE SİNEM
Geçenlerde okumuşsunuzdur. Galatasaray’lı Arda sevgilisi Sinem’e, adlarının baş harfini taşıyan (AS) plakalı son model Range Rover cip hediye etmiş.
Arda’yla da yakından görüştüğünü belirten Galatasaray’lı bir tanıdığım; haberi göstererek;
- Şimdi "bu hediye cip nedeniyle Sinem’in veraset ve intikal vergisi ödemesi gerekiyor" diyeceksiniz değil mi?
- Evet...
- Ben de sizin gibi düşündüm. Arda’ya bunu hatırlattığımda, maymun ve şapka fıkrasını anlattıktan sonra "Sadece Şükrü Hoca mı biliyor, Galatasaray’da da vergi konularını çok iyi bilen ağabeylerimiz var. Sevgilisine cip alan diğer futbolcuların başına geleni anlattılar. Cipi kendi adıma aldım, Sinem kullanıyor. Sevgilimi vergi tuzağına düşürür müyüm hiç" dedi.
Ne diyelim... Aferin Arda...


Şükrü Kızılot/ Hürriyet

 

ETİKETLER
#cip #vergi #arda #sinem