Politika
02 Eki 2023 11:58 Son Güncelleme: 02 Eki 2023 12:00

Aralarında Sezgin Tanrıkulu'nun da bulunduğu 5 vekilin dokunulmazlık fezlekesi TBMM'de

Aralarında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik çirkin iftiralarda bulunan CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun da bulunduğu 5 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke TBMM'ye ulaştı.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Yeşil Sol Parti Van Milletvekili Pervin Buldan, Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt ve CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında hazırlanan fezleke TBMM'ye ulaştı.

KOMİSYONA GÖNDERİLDİ
Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Yeşil Sol Parti Van Milletvekili Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 4 milletvekiline ait dokunulmazlığın kaldırılmasına ilişkin fezlekeler, TBMM Başkanlığına sunuldu. Gelen fezlekeler arasında Beştaş ve Buldan'ın yanı sıra Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt ve CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın dosyaları da bulunuyor.

Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığınca Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona havale edildi.