Teknoloji
18 Ara 2021 10:00 Son Güncelleme: 18 Ara 2021 10:04

Apple Türkiye’den geceyarısı zammı! Artık iPhone almak hayal oldu!

Apple Türkiye yeni zam gerçekleştirdi. Atılan bu adım sonrasında ürünlerin fiyatında çok ciddi bir artış meydana geldi. İşte yeni iPhone fiyatlarının listesi!

Apple Türkiye, çevrimiçi mağazasında satışı yapılan ürünlere zam geldiği. Apple’ın sitesinde de satışlar bir süreliğine durduruldu. 

Geçtiğimiz haftalarda döviz kurunda yaşanan sert yükseliş sonrası Apple elektronik ürünlere yine zam yapmıştı.

Son yapılan zamlarla birlikte ürünlerin fiyatlarında ortalama 4 bin lira yükseliş olduğu görüldü. 

Daha önce Apple’dan yapılan açıklamada “Vergi veya döviz kurları değiştiğinde bazen belirli bölgelerde App Store’daki fiyatlarını güncellememiz ve/veya işlemlerinizi düzenlememiz gerekiyor” denilmişti. 

Açıklamanın devamında şunlar aktarılmıştı:

“Önümüzdeki günlerde Türkiye’de App Store’da uygulama ve uygulama içi satın alma fiyatları (otomatik yenilenen abonelikler hariç) artacak. Satın alma işlemleriniz buna göre ayarlanacak ve vergi hariç fiyat üzerinden hesaplanacaktır. Bu değişiklikler yürürlüğe girdiğinde, Uygulamalarım’da bulunan Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik bölümü güncellenecektir. Uygulamalarınızın ve uygulama içi satın alımlarınızın (otomatik yenilenen abonelikler dahil) fiyatını istediğiniz zaman App Store Connect’te değiştirebilirsiniz. Abonelikler sunuyorsanız, mevcut aboneler için fiyatları korumayı seçebilirsiniz.”

Yapılan zamların ardından son fiyatlar şöyle oldu:

iPhone 13 21.499 TL

iPhone 12 19.499 TL

iPhone 12 mini 17.999 TL

iPhone 11 13.999 TL

iPhone se 10.499 TL

ETİKETLER
#apple türkiye #zam