Politika
13 Şub 2022 14:11 Son Güncelleme: 13 Şub 2022 14:17

Anketlere vurgu yaptı! Millet İttifakı’nın adayı kim olacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasi partinin liderleri dün bir araya geldi. Bugün bir açıklama yapan CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, "Anketler, en doğru ölçümler ve en hassas çalışmalar hangi adayı gösteriyorsa adayımız o olacak" dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, bir dizi ziyaretler ve partisinin dostluk ve dayanışma toplantısına katılmak üzere Sivas’a geldi.

Kentte bir otelde düzenlenen toplantıya CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayda partili katıldı. 

Burada partililerine seslenen Özgür Özel, Millet İttifakı’nın toplantısı hakkında, “O toplantının kamuoyuna verdiği mesaj şudur. Demokrasiye dönüşte, güçlendirilmiş parlamenter sistemi ve tek adam rejimin sonlandırılmasında tam mutabakata varılmıştır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ADAYIMIZI ANKETLER GÖSTERECEK

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının tarafsız olacağını söyleyen Özel, “O sıfatı kazanan kişinin partisi olmayacak, toplumu bölmeyecek. Kimseyi şeytanlaştırmayacak, aksine kucaklaştıracak, kardeşleştirecek ve kendinden çok ötekinin hakkını savunacak” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 yıldır mecliste vekaletini yürüttüğünü söyleyen Özel, şöyle konuştu:

Yerine imza atıyorum, yerine söz veriyorum. Ancak şunu bilin ki genel başkanın kendi yaklaşımıdır. Genel Başkan “Aday olmak için bütün ittifak ortaklarının tamamının tam mutabakatı varsa onur duyarım” diyor. Ayrıca “Bizim göstereceğimiz adayın kaybetme lüksü yoktur” diyor. Bunun için bütün anketler en doğru ölçümler ve en hassas çalışmalar hangi adayı gösteriyorsa adayımız o olacak. Ama herkes emin olsun ki Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı bu ülkenin 13’üncü cumhurbaşkanı olacak.