Anket sonuçları belli oldu! Tansu Çiller siyasete dönerse ne kadar oy alır?

Area Araştırma tarafından yapılan Mart 2022 Türkiye Siyasi Gündem Araştırması'na göre eski Başbakan Tansu Çiller'in siyasete dönmesi halinde seçmenin oy tercihi belli oldu.

Anket sonuçları belli oldu! Tansu Çiller siyasete dönerse ne kadar oy alır? - Sayfa 1

Area Araştırma'nın 26 ilde 21- 23 Mart 2022 tarihleri arasında 18 yaş ve üzeri 2.500 kişi ile CATI (Bilgisayar Destekli Telefonla Görüşme) yöntemiyle gerçekleştirdiği Türkiye Sİyasi Gündem Araştırması - Mart 2022 anketine göre; eski Başbakan Tansu Çiller ile ilgili kanaatler ve siyasete dönmesi halinde vatandaşın oy davranışı belli oldu.

19
Anket sonuçları belli oldu! Tansu Çiller siyasete dönerse ne kadar oy alır? - Sayfa 2

VATANDAŞIN ÇİLLER KANAATİ OLUMSUZ

2002 yılında aktif siyaseti bırakan Çiller, geçtiğimiz günlerde aktif siyasete dönme konusunda henüz bir karar vermediğini söylemişti. Çiller ayrıca, "Bu benim bir borcum. Bu benim üstümde bir vebal" dedi. Çiller "Ben milletimi özledim" ifadelerini kullanmıştı.

29
Anket sonuçları belli oldu! Tansu Çiller siyasete dönerse ne kadar oy alır? - Sayfa 3

Area Araştırma'nın Çiller hakkında yurttaşın kanaatine başvurduğu ankette yurttaşların yüzde 19.7'si olumlu, yüzde 68.5'i ise olumsuz kanaat bildirdi. Fikir belirtmeyenlerin oranı ise yüzde 11.8 oldu.

39
Anket sonuçları belli oldu! Tansu Çiller siyasete dönerse ne kadar oy alır? - Sayfa 4

AKTİF SİYASETE DÖNMESİ OLUMLU KARŞILANMIYOR

Eski Başbakan Tansu Çiller'in parti kurarak aktif siyasete geri dönmesinin nasıl karşılanacağı sorusuna ise yurttaşların yüzde 18.6'sı olumlu, yüzde 71.4'ü ise olumsuz yanıtını vermiştir. Fikir belirtmeyenlerin oranı yüzde 10.0 düzeyindedir.

49