Ankara’da 15 kısa film yarışacak!

3 Eylül’de başlayacak 31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin 'Ulusal Kısa Film Yarışması'nın adayları belli oldu. 15 kısa film, Ankara’da ilk kez ve sinema salonlarında seyirciyle buluşacak.

Ankara’da 15 kısa film yarışacak! - Sayfa 1

3 Eylül’de başlayacak 31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Ulusal Kısa Film Yarışması’nın adayları belli oldu.

Anıl Kaya ve Özgür Önurme’nin birlikte yönettiği 'Akvaryum', Ayçıl Yeltan’ın 'Topanga', Büşra Bülbül’ün 'Çamaşırsuyu', Erinç Durlanık’ın 'Yasemin Adında Bir Salon Bitkisi', Murat Emir Eren’in 'Evde Yok', Mustafa Gürbüz’ün 'Meryem Ana', Nursel Doğan’ın 'Huşbe! (Sus!)', Ragıp Türk’ün 'Tor', Ramazan Kılıç’ın 'Servis', Umut Evirgen’in 'İyi Yemek Öldürür', Selman Deniz’in 'Veger (Dönüş)', Yasemin Demirci’nin 'İklim Değişimi', Yavuz Akyıldız’ın 'Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye', Yeşim Tonbaz Güler’in 'Münhasır' ve Yılmaz Özdil’in 'Barê Giran (Ağır Yük)' adlı filmleri 10 bin TL değerindeki 'En İyi Kısa Film Ödülü' için yarışacak. 

Akademisyen Andreas Treske, yapımcı Bulut Reyhanoğlu ve oyuncu Şenay Gürler’den oluşan jürinin değerlendireceği 15 film, Ankara’da ilk kez seyirciyle ve sinema salonlarında buluşacak. 

* Fotoğraf: Evde Yok

115
Ankara’da 15 kısa film yarışacak! - Sayfa 2

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Ulusal Kısa Film Yarışması’nda yer alan filmler de belli oldu. 3-11 Eylül tarihleri arasında 31. kez yapılacak festivalde yarışacak 15 kısa film, Ankara’da ilk kez ve sinema salonlarında seyirciyle buluşacak.

* Fotoğraf: Akvaryum

215
Ankara’da 15 kısa film yarışacak! - Sayfa 3

258 kısa filmden 15’i yarışmada

258 filmin başvuru yaptığı ve festivalin Onursal Başkanı Oğuz Onaran, akademisyen Gizem Akgülgil Mutlu ve sinema yazarı Hasan Nadir Derin’in ön jüriliğinde yapılan değerlendirme sonucu 15 film seçildi. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda bu yıl; Anıl Kaya ve Özgür Önurme’nin birlikte yönettiği “Akvaryum”, Ayçıl Yeltan’ın “Topanga”, Büşra Bülbül’ün “Çamaşırsuyu”, Erinç Durlanık’ın “Yasemin Adında Bir Salon Bitkisi”, Murat Emir Eren’in “Evde Yok”, Mustafa Gürbüz’ün “Meryem Ana”, Nursel Doğan’ın “Huşbe! (Sus!)”, Ragıp Türk’ün “Tor”, Ramazan Kılıç’ın “Servis”, Umut Evirgen’in “İyi Yemek Öldürür”, Selman Deniz’in “Veger (Dönüş)”, Yasemin Demirci’nin “İklim Değişimi”, Yavuz Akyıldız’ın “Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye”, Yeşim Tonbaz Güler’in “Münhasır”, ve Yılmaz Özdil’in “Barê Giran (Ağır Yük)” adlı filmleri yarışacak. 

* Fotoğraf: Barê Giran (Ağır Yük)

315
Ankara’da 15 kısa film yarışacak! - Sayfa 4

Akademisyen Andreas Treske, yapımcı Bulut Reyhanoğlu ve oyuncu Şenay Gürler’den oluşan Ulusal Kısa Film Yarışması Jürisi, bir filme 10 bin TL değerinde En İyi Kısa Film Ödülü’nü verecek.

* Fotoğraf: Çamaşırsuyu

415