Gündem
14 Haz 2024 09:44 Son Güncelleme: 14 Haz 2024 09:51

Ankara kulislerini karıştıran Abdullah Gül iddiası! ‘Erdoğan’ı aradı…’

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün parti kuracağına ilişkin iddiaların ardından, şimdi yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Gül’ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak, parti kurma girişiminin, AK Parti’ye zarar vermeyeceğini ve böyle bir niyeti olmadığını söylediği öne sürüldü.

Son zamanlarda hareketli günler geçiren Ankara'da yeni bir iddia daha gündeme geldi. Ekonomim'in kulislerden aktardığına göre parti kurma çalışmaları yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak, amacının dağınık partileri bir araya getirmek olduğu ve bu çerçevede yeni bir parti kurma hazırlığında olduğunu söylediği iddia edildi.

İddiaya göre, DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun liderlik ettiği partiler, tek bir çatı altında birleşmeyi planlıyor. Bu yeni oluşumun başına ise Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün geçeceği iddia ediliyor.

İddialara göre; Gül ve yakın çevresinin, Erdoğan sonrası döneme yönelik pozisyon aldığı, Gül’ün yeni parti ve siyasete olumlu baktığı hatta seçimde Cumhurbaşkanı adayı olmak istediği ve bu düşüncesini de Cumhurbaşkanı ile paylaştığı öne sürüldü.

AK PARTİLİLER CİDDİYE ALMADI

AK Parti kaynakları ise söz konusu iddiaları ciddiye almadıklarını dile getirdiler. Kaynaklar, “Parti kurabilir ama AK Parti’nin adayı olamaz” yorumunda bulundular.