Gündem
13 Mayıs 2024 23:42 Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024 09:46

Ankara Emniyeti'nde Ayhan Bora Kaplan soruşturması! Bakanlıktan açıklama yapıldı

Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında İçişleri Bakanlığı, Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 3 personelin görevinden uzaklaştırıldığını açıklamıştı. O kişilerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ev, işyeri ve araçlarında arama yapıldığı aktarıldı.

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında geçtiğimiz günlerde yeni bir gelişme yaşanmıştı. İçişleri Bakanlığının bazı iddialar sonrasında yürüttüğü soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 3 isim görevlerinden uzaklaştırılmıştı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ankara’daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyada yer alan iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca görevlendirilen mülkiye müfettişlerince, soruşturmanın selameti açısından Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı görevlerinden uzaklaştırılmışlardır” ifadeleri kullanılmıştı.

ARAMA YAPILDI
Görevlerinden uzaklaştırılan kişilerin ev, işyeri ve araçlarında CMK’nın 116, 119 ve 127’nci maddeleri uyarınca arama ve el koyma işlemi yapıldığı öğrenildi.