Gündem
30 Ağu 2015 14:03 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:50

Anıtkabir'deki 'insansız hava aracı' krizi medyaya ait çıktı!

30 Ağustos törenleri sırasında Octokoper paniği yaşandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısı ile Anıtkabir'de resmi tören düzenlendi.

Zafer Bayramı töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Tuğrul Türkeş, yüksek yargı kurumu başkanları, Geçici Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları ve diğer devlet erkanının Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, törende yer almazken seçim kabinesine giren HDP'li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan ve Avrupa Birliği Bakanı Ali Rıza Konca kortejde yer aldı. Kutlama ve eğlencelerin iptal edildiği bu yılki Zafer Bayramı'nda resmi törenler, gerçekleştirildi. Bu kapsamda ilk tören, Anıtkabir'de düzenlendi. Aslanlı Yol'da yürüyüşün ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Daha sonra beraberindekiler ile birlikte saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu.

ANITKABİR'DE 'OCTOKOPTER' PANİĞİ

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için Anıtkabir'de düzenlenen tören öncesinde 'octokopter' (İnsansız Hava Aracı) paniğe neden oldu. Bir subay gazetecilerin yanına gelerek "Havada görüntü alan bir Octokopter var. Sizlerle alakası var mı? Eğer yoksa vuracağız" diye uyarıda bulundu. Bu sırada basın mensupları, kendilerini uyaran subaya "Bizim araç olabilir, merkeze bir sorup bilgi verelim" dedi. Resmi tören sırasında Anıtkabir'in havadan görüntülerini çeken octokopter'ın araştırma sonucu bir televizyon kuruluşuna ait olduğu öğrenildi.