Altın fiyatları için şaşırtan tahmin! Tarih bile verdi...

Altın fiyatlarında son durum yakından takip ediliyor. Son günlerde yeniden yükselişe geçen gram altın 1019 TL seviyesine çıkarken, uzmanlardan gelen tahminler gündem yarattı. "Gram altın ne kadar olacak?" sorusuna yanıt veren uzmanlar, yıl sonunu işaret ederek yaptıkları tahminlerle dikkat çekti. İşte gram altın fiyatıyla ilgili son tahminler...

Altın fiyatları için şaşırtan tahmin! Tarih bile verdi... - Sayfa 1

Gram altındaki yükseliş yatırımcılar tarafından araştırılırken, uzmanların 2022 yıl sonu altın fiyatları için yapıtığı tahminler dikkat çekiyor. Gram altın, ons ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanarak yükselişe geçti.

116
Altın fiyatları için şaşırtan tahmin! Tarih bile verdi... - Sayfa 2

Analistler, özellikle ABD’de açıklanan son verilerin küresel resesyona ilişkin endişeleri artırması ve buna paralel ABD Merkez Bankası'nın (Fed) daha yavaş faiz artışına gideceği beklentilerinin altına olan talebi desteklediğini söyledi. 

216
Altın fiyatları için şaşırtan tahmin! Tarih bile verdi... - Sayfa 3

29 Temmuz Cuma (bugün) 1019 TL'den işlem gören gram altının yükseleceğini öngören uzmanlar, yıl sonu içinse dikkat çeken tahminde bulundu.

316
Altın fiyatları için şaşırtan tahmin! Tarih bile verdi... - Sayfa 4

ALTIN ONS FİYATI 1 AYIN ZİRVESİNDE
Fed'in faizi ikinci kez 75 baz puan artırdığı Temmuz ayı FOMC toplantısı sonrası konuşan Fed Başkanı Powell'ın korkulduğu kadar şahin mesajlar vermemesi ABD dolarını zayıflatırken altına destek verdi. 

416