Altın fiyatları için dikkat çeken tahmin! Uçuşa geçecek

Altın fiyatlarındaki endişeler devam ediyor. Altın fiyatlarının yükselişe devam edeceğini düşünen analizler son dönemde öne çıksa da ekonomistler altın fiyatları temkinli davranılması gerektiğini vurguluyor.

Altın fiyatları için dikkat çeken tahmin! Uçuşa geçecek - Sayfa 1

Altın piyasasında küresel resesyon riski ve para politikalarının seyrine ilişkin endişeler yatırımcıların odağında kalmaya devam ederken belirsizlikler de altın fiyatlarını destekledi.

111
Altın fiyatları için dikkat çeken tahmin! Uçuşa geçecek - Sayfa 2

ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin sözle yönlendirmeleri ve resesyon endişeleriyle geçen hafta piyasalara belirsizlikler hakim oldu. Dolar talebinin azalmasıyla birlikte ekonomik aktiviteye yönelik endişeler altın piyasasını destekledi. Resesyon ve para politikalarına ilişkin belirsizlikler de fiyatlamaları zorlaştırdı.

211
Altın fiyatları için dikkat çeken tahmin! Uçuşa geçecek - Sayfa 3

ALTIN PİYASASINDA SON DURUM

Geçtiğimiz hafta 1937 dolarla Nisan 2022’den bu yana en yüksek seviyeyi test eden altının onsu, haftayı yüzde 0,4 artışla 1926 dolardan tamamladı. Cuma günü, ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,25 azalışla 1165 liradan tamamladı.

311
Altın fiyatları için dikkat çeken tahmin! Uçuşa geçecek - Sayfa 4

Altının ons fiyatı yeni haftanın ilk gününde yüzde 0,34 gerileyerek 1925 dolardan işlem görürken gram altın fiyatı, 1164 TL’den işlem gördü. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1900 TL, Cumhuriyet altını da 7 bin 969 TL’den satıldı.

411