Politika
25 Kas 2022 07:59 Son Güncelleme: 25 Kas 2022 08:02

Altılı Masa’nın seçim planı ortaya çıktı! Bomba Meral Akşener ve Mansur Yavaş kulisi…

Barış Yarkadaş, Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu'da son kulisleri paylaştı. Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda Meral Akşener ve Mansur Yavaş hakkında bomba bir kulis bilgisini aktaran Yarkadaş, altılı masanın seçim planı hakkında da bilgi verdi. Yarkadaş, Ekrem İmamoğlu'nun da teyakkuzda olduğunu söyledi.

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, gazeteci/Yazar Hacı Yakışıklı, ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, kamuoyu araştırmacısı Hilmi Daşdemir; Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

"CHP’NİN BELEDİYE BAŞKANLARININ ADAYLIKLARINA İLİŞKİN SON NOKTAYI KOYACAĞI BİLGİSİNİ ALDIM"

Barış Yarkadaş "6’lı masada İYİ Parti hariç CHP’nin dışındaki diğer 4 parti ‘CHP’nin 40 ilde listelerinden girecekler’ diye konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde CHP’nin belediye başkanlarının adaylıklarına ilişkin son noktayı koyacağı bilgisini aldım. Buna rağmen Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da bir otelde yakın çalışma arkadaşlarıyla değerlendirmeler halinde olduğunu söyleyeyim" dedi ve devamında çarpıcı ifadeler kullandı.

"TEKLİF ETTİM KABUL ETMEDİ, ZORLA MI ADAY YAPAYIM?’ CEVABINI VERDİ"

"İYİ Partililer Partinin etkili isimleri Mansur Bey’in adaylığı için Meral Hanım’ın ısrar etmesi gerektiğini söylediler” bilgisini paylaşan Yarkadaş, şöyle devam etti: “‘Sayın Akşener ‘Teklif ettim kabul etmedi, zorla mı aday yapayım?’ cevabını verdi’ dediler. İYİ Partililer ‘Meral Hanım günü geldiğinde Mansur Bey’e adaylık teklif ettiğini ama Mansur Bey’in bunu kabul etmediğini zaten kamuoyuna açıklayacak’ dediler" ifadelerini kullandı.

İşte o açıklamalar…