Medya
30 Ara 2011 17:16 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:11

ALTAYLI, ERTUĞRUL GÜNAY'I ÇOK KIZDIRACAK!

'Vicdanım sızlıyor' diyen Günay'a, Habertürk genel yayın yönetmeni Fatih Altaylı'dan çok sert bir yanıt geldi.

Milletvekili emekli maaşlarına yapılan zam düzenlemesine ’Vicdanım sızlıyor’ diyen Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’a, Habertürk genel yayın yönetmeni Fatih Altaylı’dan çok sert bir yanıt geldi.

Altaylı, AK Partili eski vekil Aziz Akgül’ün Bakan Günay’ı kızdıracak iddialarını köşesine taşıdı. İşte Altaylı’nın kaleminden o iddia:
Aziz Akgül ’Vicdanı sızlıyormuş yapılan vekil zammına. Ne güzel ucuz politika. Ne güzel ucuz popülizm. İnsanın en azından söylediği ile yaptığı birbirini tutar" dedi.

-"Niye bu kadar kızdınız? Sadece o mu zamma karşı çıktı?"

-"Başkaları çıkar ama o çıkamaz. Hele hele böyle ucuz söylemlerle. Madem öyle almasın maaşını. Biz onun neler yaptığını da biliyoruz" dedi.

EŞİNİ TBMM’YE ALDIRMAK İÇİN NELER YAPTI NELER


Ve başladı saydırmaya. "Milletvekili zammına karşı çıkan ve vicdanı sızlayan adam, eşini TBMM’ye aldırmak için neler yaptı. Madem zamma karşı fikirlerini anlatıyor, o zaman çıkıp anlatsın eşini Başbakanlık’tan Meclis’e tayin ettirmek için neler yaptığını.


Eşi Başbakanlık’ta müşavirdi. Allem etti kallem etti Meclis’e Başkanlık Müşavirliği’ne aldırdı. Maaşını neredeyse iki katına çıkardı bu yolla.


VİCDANI SIZLAYAN ADAM BUNU YAPAR MI?


Vicdanı olan, vicdanı sızlayan adam bunu yapar mı? Ayıptır. Milletvekillerinin durumunu en iyi o bilir. Vekile olunca vicdan sızlıyor ama eşine olunca vicdanı sızlamıyor" dedi.

"Aziz Bey, bu sözlerinizle siz de manşet olursunuz" dedim. "Olayım. Bir kere de ben manşet olayım" dedi. Telefonu kapatırken hâlâ söyleniyordu.