Polemik & Kulis
01 Eki 2016 17:41 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:34

Altan Erkekli o haberi yalanladı, muhabire patladı: Yakışmadı, delikanlılığa sığmadı!

'O filmde oynadığım için çok pişmanım!’ başlıklı haberine Altan Erkekli cephesinden yalanlama geldi.

Geçtiğimiz gün, Türkiye Gazetesi’nden Talip Karakaş’ın ‘Altan Erkekli’den açıklama: O filmde oynadığım için çok pişmanım!’ başlıklı haberine Altan Erkekli cephesinden yalanlama geldi.

Erkekli, komedyen Seçkin’in basın danışmanı Fırat Özdemir aracılığı ile bir basın açıklaması yayınlayarak, kendisine ait olduğu iddia edilen açıklamaları yalanladı. Bir sohbet esnasında söylediklerinin çarpıtılıp, kurgulanarak, izinsiz olarak yayınlandığını belirten Usta oyuncu Altan Erkekli; gazeteci Karakaş hakkında sert açıklamalarda bulundu.

İşte Altan Erkekli’nin Türkiye Gazetesi’nde dün yayınlanan o habere ilişkin açıklaması;

“Öncelikle röportajın bir biçimi, yapılış şekli ve ahlâkı vardır. Benimle ayaküstü sohbet ederken bazı cümleleri kurgulayıp, bunu ‘izin almadan’ haber olarak yayınlayıp, röportaj gibi göstermek gazetecilik mesleğine yakışmaz. Ayrıca sohbet esnasında kullandığım cümlelerin, haberde yazılan cümleler ile de kesinlikle alâkası yoktur. Gazeteci Karakaş ile konuşmamızda sadece, ‘Yıldızlar Da Kayar: Das Borak’ filminin vizyona girdiği tarih itibariyle hak ettiği sonucu alamamasının hepimizi üzdüğünü belirttim. Setten kavgalı ya da kırgın ayrıldım da söyledim desem, böyle bir şey de kesinlikle yok. Bir lansmanda benim yanıma geliyorsun, ‘Benim bıyıklarım da sizin bıyıklarınız gibi olacak mı?’ diye mevzuya giriyorsun, sonra ayaküstü konuştuklarımızı çarpıtıp, kurgulayıp bir de haber yapıyorsun. Senin bu yaptığın hem mesleğine yakışmadı, hem de delikanlılığa sığmadı!”

Haber ile ilgili ilk yorumu öğlen saatlerinde sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesaj ile yapan Yavuz Seçkin ise, haberi yapan kişi veya kurumlar ile yargı önünde sonuna kadar mücadele edeceğini belirtti.

Yavuz Seçkin’in açıklamaları ise şöyle;

“Usta oyuncu Altan Erkekli’nin Yıldızlar Da Kayar: Das Borak filmi ile ilgili bugün (30.09.2016) bazı yazılı basında çıkan açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Haberi yapan kurum, kişi ya da kişiler hakkında gerekli bütün hukuki işlemler yapılacaktır. Talip Karakaş’a ait olan haberden dolayı aldığımız manevi zarar için haklarımızı yargı önünde sonuna kadar arayacağımızı da kamuoyuna saygı ile duyururuz.”