Almanya'da çaldı Çeşme'de yedi! Türk kızından 230 milyonluk vurgun

Almanya'da çalıştığı şirketinden yaklaşık 230 milyon lira çalarak kayıplara karışan Yasemin Gündoğan adlı kişi, her yerde aranıyor. 2 yıldır bulunamayan Yasemin'in Çeşme'de lüks bir villada tatil yaparken ve soygun anına ait fotoğrafları ortaya çıktı.

Almanya'da çaldı Çeşme'de yedi! Türk kızından 230 milyonluk vurgun - Sayfa 1

Sabah'ın haberine göre; Bremen'de doğan Yasemin Gündoğan bir süre kafelerde çalıştıktan sonra 2019'da para taşıma şirketi olan Loomis Deutschland'da işe başladı.

111
Almanya'da çaldı Çeşme'de yedi! Türk kızından 230 milyonluk vurgun - Sayfa 2

Merkez Bankası'ndan transfer edilen paraları bankalar için paketlemek ve ATM için para kasetlerini doldurmakla görevliydi. 2 yılın ardından çalışma sistemini tamamen çözen Gündoğan, aynı vardiyada görevli Henning B. ile yakınlaştı. 21 Mayıs 2021'de milyonluk vurgun için düğmeye bastı.

211
Almanya'da çaldı Çeşme'de yedi! Türk kızından 230 milyonluk vurgun - Sayfa 3

Gündoğan, soygun günü saat 14.00 sıralarında mesaiye başladı. Önce birim şefinden o günkü çalışma süreciyle ilgili bilgi aldı. 15.48 sıralarında para aktarım masasına geçen Gündoğan, diğer günlerden farklı yanına iki konteyner aldı. 

311
Almanya'da çaldı Çeşme'de yedi! Türk kızından 230 milyonluk vurgun - Sayfa 4

ATM kasetlerini dolduran, bankalara aktarılacak para torbalarını paketleyen Gündoğan, 20 milyonluk aktarımı gerçekleştirirken bir taraftan da düzenli olarak diğer konteynere para atmaya başladı. 

411