Gündem
07 Ara 2014 10:03 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:58

Ali Tezel de "Alo Fatih" kurbanı çıktı: "Programın 7.dakikasında Başbakan aradı ve..."

Habertürk gazetesindeki işine son verilen Ali Tezel, Habertürk TV'de katıldığı programın dönemin Başbakan'ının telefonuyla nasıl sonlandırıldığını anlattı.

Habertürk gazetesindeki işine son verilen Ali Tezel, nasıl kovulduğunu anlattı.

Kısa süre önce Habertürk gazetesindeki işine son verilen Sosyal Güvenlik uzmanı Ali Tezel, Habertürk televizyonunda katıldığı bir programda, dönemin başbakan ve başbakan yardımcısının kanalı arayarak, yayını kestirdiklerini söyledi.

Samanyolu Haber TV’de katıldığı Haber Özel programında konuşan Tezel, Habertürk TV'ye konuk olduğu bir programın 5. dakikasında reklam arası verildiğini, reklamdan sonra ise kendisine devam edilmeyeceğinin söylendiğini aktardı.

Bu sansürün nedenini kanalın yöneticisi olan ve ‘Alo Fatih’ olarak bilinen Fatih Saraç’a sorduğunu belirten Tezel, Saraç'ın da cevap olarak önce Başbakan yardımcısının, ardından da Başbakan'ın telefon açtığını söylediğini ve bu yüzden kesmek zorunda kaldıklarını belirtti.

‘Bir başbakan yardımcısının, hiç mi işi yok asgari ücretin azlığından bahseden birisinin niye programını kısıtlar?” diyerek bu cevaba inanmadığını belirtez Tezel, 17 Aralık sonrası ortaya çıkan ses kayıtlarından sonra durumu daha iyi anladığını belirtti.

CEMAAT'İN GAZETESİNE GEÇTİ

Habertürk gazetesinde işine son verilen Tezel, Cemaat'in yeni kurulan gazetesi "Millet"e transfer oldu.