Reklam PR
08 Şub 2016 09:50 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:20

Ali İsmail Korkmaz korkusu Coca Cola'ya reklam kaldırttı!

“Fuse Tea”nın yeni reklam filmi, Gezi olayları sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ı hatırlattığı gerekçesiyle yayından kaldırıldı

Google Haberlere Abone ol
Coca Cola’nın buzlu çay markası için yayımladığı “Dayak Yemekten Nasıl Kurtulunur?” başlıklı reklamı sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulunca yayından kaldırıldı.

Zira reklam filmi, Gezi eylemleri sırasında Eskişehir’de bir ara sokakta polis ve esnaf tarafından dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ı ve yaşadıklarını hatırlattı.

Güvenlik kamerası Reklamda sırt çantalı bir genç gece tek başına sokakta yürürken bir yandan da elindeki içeceği içiyor. Karşısına çıkan üç adamdan biri gence laf atıyor. Genç de “Heee siz beni döveceksiniz. Arkadaşlar şurada güvenlik kameraları... Burada güvenlik kameraları. Bu iş burada olmaz” diyor ve karanlık ara sokağı göstererek “Adam burada dövülür. Beni çekersiniz oraya. Rahat rahat dayağımı yerim ben” diyerek yer gösteriyor. Dış ses “Bu rahatlık nereden geliyor” diye soruyor.

Reklamın güvenlik kamerası görüntüleriyle de birleşince Korkmaz’ın son anlarını hatırlattığını savunan sosyal medya kullanıcıları reklamı Korkmaz’ın yanı sıra penceresine kartopu attığı gerekçesiyle esnaf tarafından katledilen Nuh Köklü’nün, tecavüze uğrayıp öldürülen Özgecan Aslan’ın başına gelenleri ve şiddeti normalleştirdiği için eleştiriyor.