Magazin
04 Ağu 2021 21:26 Son Güncelleme: 04 Ağu 2021 22:28

Alevler Şahan Gökbakar'ın evine dayandı! 'Nefes alamıyorum ama burayı terk etmeyeceğim'

Marmaris'te günlerdir süren orman yangını Şahan Gökbakar'ın da köy evinin bulunduğu Delikli Koy mevkiisinde denize kadar ilerdi. Yangının evinin arkasındaki ormana kadar geldiğini söyleyen Gökbakar "Nefes almakta zorlanıyorum ama burayı terk etmeyeceğim" dedi.

Muğla'da yangın, Şahan Gökbakar'ın evinin arkasındaki ormanlık alana sıçradı. Günlerdir bölgedeki yangınların ortasından canlı yayınlar yapan ünlü komedyen bölgedeki ekiplerin çalışmalarına da destek veriyor. Canlı yayın yapan Gökbakar, kardeşi Togan Gökbakar ve iki arkadaşıyla birlikte alevlerle mücadele edeceklerini söyledi.

 

"BURADAKİ DURUM ÇOK ACI"

Sık sık yardım çığlıklarını duyurmaya çalışan Şahan Gökbakar, bu kez yangınların çevre evlere ulaşmak üzere olduğunu açıkladı. Olay yerinden canlı yayın yapan komedyen, "Herkese merhaba, şu anda burası coştu. İnanılmaz bir rüzgar esti, ters rüzgar oldu ve vadi coştu. Çok net göstereyim, burası alev alev yanıyor. Burada bizden sonra bir ev daha var şu anda o eve doğru ilerliyor yangın. Çok kötü durumda. Kocaman bir çıkartma gemisi, sayısız pompa, su motoru. Denizden su çekiyoruz ama insan gücüyle olacak gibi değil. Orada kelle koltukta herkes ormanda çarpışıyor şu anda yangınlarla. Alevlere bakın. Buraya sabah saatlerinden beri bir tek hava müdahalesi olmadı, helikopter gelmedi. Sabah jandarma helikopteri 20-25 kere su attı ama sönmedi, gördüğünüz gibi. Durum çok acı. Her yeri sardı yangın. Tepeden yandaki eve iniyor. Şu anda burada çığlıklar, kıyametler kopuyor. Bu sesi duymak bile çok çıldırtıcı. Her yerden kül yağıyor. Burası Türkiye'nin gözbebeği, Marmaris. Yıl 2021 ve burası şu anda havadan müdahalenin olmadığı, yangının kontrolden çıktığı bir nokta. Allah sonumuzu hayretsin." dedi.

"BURAYI TERK ETMEYECEĞİM"

Bölgede alevlerin etkisiyle sıcaklığın 53 dereceye çıktığını ve nefes almakta güçlük çektiklerini ifade eden Gökbakar, "Eşim Selin Gökbakar'ı aradım ve 'Bizim evimiz yanabilir ama yanarsa da hiç önemli değil karıcığım. Aynısını yeniden yerine koyacak imkanımız var inşallah. O yüzden hiç üzülmeyelim, biz burada insanlar için bir şeyler söyleyelim. Evimizi de kurtarabilirsek, kurtarırız. Kurtaramazsak da canımız sağ olsun.' dedim. Nefes almakta zorlanıyorum ama ne olursa olsun ben burayı terk etmeyeceğim. Son ana kadar mücadele edeceğiz. Burada Aydın İtfaiyesi'nden ekipler ve gönüllü vatandaşlar çalışıyor. Hava müdahalesi olmazsa bölgedeki ormanlar tamamen yanacak" dedi.

Evini kurtarmak için mücadele edeceğini söyleyen Gökbakar, "Çok zor bir durum ve sıfır havadan müdahale var. Bütün bu ormanlar yanıyor. Bizim evimizin etrafı açık. Bir şekilde orada durdurabilmeyi ümit ediyoruz ama ormanlar gidiyor. Güzelim ormanlar cayır cayır yanıyor. O kadar yetersiz kaldık ki havadan müdahalede. Buradaki bu insanlar şu anda belki orada alevlerin içinde kaldı. 5 dakika içinde her şey döndü. Tüm vadinin sırtı şu anda alev alev yanıyor, Allah'ım sen bizi kurtar. Diğer taraf da aynı şekilde. Birazdan aynı manzarayı orada da yaşayacağız. Göz göre göre yok oluyor! Burası böyleyse Turgut'u hayal edemiyorum. Nefes almakta zorlanıyorum ama burayı terk etmeyeceğim. Yangını düzlükte yakalayıp, söndürebilirsek ne ala. Evimizi kurtaramasak da hiç önemli değil, gerçekten zerre üzülmem, yıpranmam. Çok şükür, benim imkanım var. Ben tekrar elden geçiririm, düzeltirim bir şekilde ama burada şu anda alevlerin içinde insanlar kaldı belki de. Allah'ım, sen yardım et." şeklinde konuştu.

ETİKETLER
#Şahan Gökbakar