Gündem
11 Eki 2018 15:40 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:54

Alev Alatlı 'Hocam yine iyisiniz...' diyen takipçisine kapak yaptı!

Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'nda yer alan isimlerden biri olan Alev Alatlı sosyal medyada kendisine "iyi para veriyorlarmış" diyen takipçisine bakın nasıl cevap verdi?

Alev Alatlı 'Hocam yine iyisiniz...' diyen takipçisine kapak yaptı!
Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları'na atanan isimlerin 11 bin 794 lira maaş alacakları sosyal medyada konuşulurken Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'nda yer alan isimlerden biri olan Alev Alatlı, "Ben para falan almam. Eğitimimin zekatını vermek için girerim böyle işlere" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinden sonra oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları'na üyeler atadı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki 9 ayrı kurula 76 isim atanmıştı.

Atamaların açıklanmasının ardından kurul üyelerine 11 bin 794 lira maaş verileceği konuşuldu. Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'nda yer alan 9 isimden biri olan Alev Alatlı, twitter hesabından kendisini yeren bir takipçisini alıntılayarak cevap verdi.

Faydam olursa ne mutlu

"Hocam yine iyisiniz, iyi para veriyorlarmış" demesine karşılık Alatlı, "İlahi yavrum, ben para falan almam. Eğitimimin zekatını vermek için girerim böyle işlere… Faydam olursa ne mutlu…" dedi.

İşte Alev Alatlı'nın o tweeti: