Gündem
01 Oca 2021 11:54 Son Güncelleme: 01 Oca 2021 18:03

'Aldatıldım' dedi, ünlü tekstilciye 50 milyon TL'lik boşanma davası açtı

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) yönetim kurulu üyesi tekstilci Cem Altan’a, 6 yıllık eşi Asude Altan aldatıldığı iddiasıyla boşanma davası açarak, 50 milyon TL tazminat ve 100 bin TL nafaka istedi.

Asude ve Cem Altan 2014'te evlendi. İHKİB tarafından Ticaret Bakanlığı'nın destekleriyle düzenlenen bu yıl 28'incisi düzenlenen KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması jüri başkanlığını da yapan Cem Altan geçtiğimiz günlerde evlilik birliklerinin bittiğini ileri sürerek Asude Altan'a boşanma davası açtı.

Asude Altan da eşini sadakatsizlikle suçlayarak, kendisine psikolojik şiddet uyguladığını ileri sürdüğü Cem Altan'a avukatı Sibel Engin aracılığıyla karşı boşanma davası açtı. Asude Altan eşinden 25 milyon TL maddi, 25 milyon manevi olmak üzere toplam 50 milyon TL tazminat isteyerek aylık 100 bin TL nafaka istedi.

8 AYLIK HAMİLE SEVGİLİSİYLE LÜKS VİLLADA YAŞIYOR

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre; İstanbul Aile Mahkemesine açılan boşanma davasının dilekçesinde Cem Altan'ın A.H. ile pandemi döneminde instagramdan sık sık görüştüğü belirtildi. Sadece aldatılmakla kalmadığını belirten Asude Altan dava dilekçesinde, eşinin sevgilisinin 8 aylık hamile olduğunu ve Cem Altan'ın ünlü bir sitede 2 buçuk milyon dolara satın aldığı 900 metrekarelik bir villada sevgilisiyle beraber yaşadıklarını iddia etti.

LÜKS YATTAKİ FOTOĞRAFLAR DELİL OLDU

A.H.’nin kendini Cem Altan'ın eşi olarak tanıttığı, beraber tatile gittiği ileri sürülen dilekçede Cem Altan'ın lüks yatında çektirdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşmaktan da kaçınmadığı belirtildi. Fotoğraflar delil olarak dava dosyasına sunuldu.

Ünlü tekstilci ile birlikte villada yaşayan A.H.’nin 8 aylık hamile olduğu iddia edildi.

32 GAYRİMENKULÜ VAR 

Dilekçede, Cem Altan'ın adına Türkiye'de 26 gayrimenkulün bulunduğu, Londra’da ise 4 milyon 100 bin pound değerinde 6 gayrimenkulünün olduğu belirtilerek, Türkiye'de ve İngiltere'deki banka hesaplarının celbi istendi.

50 MİLYON TL TAZMİNAT, 100 BİN TL NAFAKA İSTEDİ

Mahkemenin Cem Altan'ın ekonomik sosyal durumu göz önünde bulundurarak Asude Altan'a aylık 100 bin TL tedbir nafakası ödenmesi istendi. Asude Altan'a yaşatılan manevi acının artık sınırının kalmadığının belirtildiği dilekçede 25 milyon TL manevi, 25 milyon TL de maddi tazminat istendi. Cem Altan'ın eşine aile konutundan çıkması için baskı yaptığı iddia edilen dilekçede, Aile konutunun Asude Altan adına özgülenmesi talebinde bulunuldu.