Gündem
13 Tem 2019 16:00 Son Güncelleme: 13 Tem 2019 16:45

Albayrakçılar, Erdoğan'a yakın sanatçıyı neden hedef aldı?

Albayrak'a yakın Yeni Asır gazetesi, Erdoğan'ın sık sık yan yana geldiği oyuncu Engin Altan Düzyatan'ı hedef aldı.

Albayrakçılar, Erdoğan'a yakın sanatçıyı neden hedef aldı?

ATV, Sabah, A Haber yayınlarının da bağlı olduğu Turkuaz Medya’ya ait Yeni Asır gazetesinin bugünkü manşeti dikkat çekti.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ile Devlet Konservatuvarı binalarının İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Kültürpark Fuar Alanındaki hollere taşınmasını öğrenciler uzun süredir protesto ediyor. Fakültenin taşınacağı binanın güzel sanatlar eğitimi için uygun olmadığını ifade eden öğrenciler “Mesele bina değil eğitim” diyerek tepki göstermişlerdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu oyuncular da okulları için ses yükseltti. Rıza Kocaoğlu, Öner Erkan, Sarp Apak ve Engin Altan Düzyatan gibi pek çok ünlü isim de “Mesele bina değil eğitim” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

İşte bu protestoları manşetine taşıyan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen Turkuaz Medya’ya ait Yeni Asır gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sık sık yan yana geldiği, TRT’deki “Diriliş Ertuğrul” dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’ı hedef aldı.

Dünyatan’ın Gezi direnişi sırasındaki fotoğrafını manşetten veren Yeni Asır gazetesi, “Aynı Oyun Sahnede” manşetini attı.

İşte Yeni Asır’ın manşeti ve konuyla ilgili görseller: