Gündem
23 Kas 2021 22:58 Son Güncelleme: 23 Kas 2021 23:19

Alaattin Çakıcı'dan 'dolar eylemleri' ve 'kışkırtma' mesajı: "Devlet sahipsiz değildir"

Kurdaki artış ve ekonomik sıkıntılar siyasetin yanı sıra sokakları da hareketlendirdi. Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Cumhur İttifakı'na destek açıklaması yaptı.

Döviz kurundaki sert yükselişin ardından Ankara'da ve İstanbul'da bir grup vatandaş 'AKP istifa' diyerek sokağa çıktı.

 Organize suç örgütü yöneticiliğinden hüküm giyen Alaatin Çakıcı, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla eylemleri hedef alarak bunun kışkırtma olduğunu savundu.

 Çakıcı'nın mesajı şu şekilde:

 "Batı ve okyanus ötesinin 15 Temmuz'da FETÖ'cüleri devreye sokarak ülkemizde vatan hainlerine ihtilal yaptırmak istediğini aziz milletimiz bilmektedir.

 Aylardır Türkiye'nin ekonomik kodlarıyla oynayan Batı ve Okyanus ötesi ile onların Türkiye'deki yerli işbirlikçileri doları yükselterek hükümeti ve Cumhur İttifakı'nı yıpratmak istemekte, vatana ihanet eden belirli odakları devreye sokarak vatandaşımızı sokağa döktüren ve onların uluslararası patronlarının bu uğraşlarının boşa çıkarılacağını sağduyu sahibi milletimiz bilmektedir.

 Sokağa çıkan vatandaşlarımıza CHP ve HDP'nin uluslararası provokatörlerinin bu kışkırtmasına fırsat vermeyiniz. Devlet sahipsiz değildir. Devletinize lütfen güveniniz."