Gündem
25 Mayıs 2019 12:35 Son Güncelleme: 25 Mayıs 2019 15:43

Aktroller FETÖ'cü mü? Aktroll yapılanmasının arkasında kim var?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Aktroll yapılanmasındaki FETÖ izini tartışmaya açtı. 

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, son günlerde Twitter’dan kendisini tehdit edip küfürler savuran AKP mensubu bir şahsın, çevresinde “koyu FETÖ’cü” olarak bilinmesinden hareketle, "Aktroll" yapılanmasının FETÖ’yle herhangi bir bağlantısı olup olmadığına ilişkin yazılı soru önergesi verdi.  

Son günlerde Twitter üzerinden, diğer sosyal medya platformlarından şahsını tehdit edip küfürler savuran AKP mensubu bir şahsın, çevresinde “Koyu FETÖ’cü” olarak anıldığını öğrendiğini belirten Tanal, “Kamuoyunda ‘Aktroll’ olarak adlandırılan sosyal medya yapılanmasının FETÖ’yle herhangi bir bağlantısı, iltisakı, irtibatı var mıdır?” diye sordu. 

KAÇ TANESİNİN TELEFONUNDA BYLOCK TESPİT EDİLDİ?

CHP’li Tanal, önergenin devamında sorularını şöyle sıralardı:

- Aktrollerin ekseriyeti geçmişte Fetullahçı Terör Örgütü yapılanmasının içerisinde yer almış mıdır? 

- Aktrollük yapan kaç Twitter kullanıcısının, sosyal medya kullanıcısının cep telefonunda FETÖ’nün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock tespit edilmiştir? 

- Şu anda AKP’nin militanı gibi davranan, fedailiğini üstlenen Aktroll grubu, FETÖ’yle bağlantılarını gizlemek, yargıya hesap vermemek için muhalefete saldıran, tehdit eden, hakaret eden kişilerden mi oluşmaktadır?

- Aktroller FETÖ soruşturmaları kapsamında hesap vermekten korktukları için mi AKP’li gözüküp muhalifleri tehdit ve hakaretlerle baskı altına alıyor?

- FETÖ’nün siyasi ayağı aydınlatılırsa bazı Aktroll hesaplarını kullananların aslında FETÖ mensubu siyasetçiler olduğunun açığa çıkacağını düşünüyor musunuz? 

- AKP’den aforoz edilen kimi eski siyasetçilerin “Trol” ve “Troliçe” dediği Aktroller içerisinde geçmişte FETÖ evlerinde abilik ve ablalık yapanlar var mıdır? 

- Aktroll yapılanmasının arkasında kim vardır? Aktrolllerin haysiyet cellatlığı yapmalarının, suç işlemelerinin önüne geçmeyi düşünüyor musunuz?