Politika
26 Ağu 2023 23:32 Son Güncelleme: 27 Ağu 2023 11:28

Akşener'in sert sözlerine CHP kanadından ilk tepki: "İnsafsızca..."

Tv100'de yayınlanan Kübra Par'la Farklı Açılar programında İYİ Parti lideri Meral Akşener'in CHP'ye ve Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirileri masaya yatırıldı. Akşener'e CHP kanadından ilk tepki İstanbul eski milletvekili Gürsel Tekin'den geldi. Tekin, "CHP'nin hedef tahtasına oturtulması insafsızca eleştirilerdir" değerlendirmesini yaptı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, günler öncesinden yapacağını duyurduğu konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yüklenerek "Biz bu seçimde sadece iktidarla değil bu seçimin kaybedilmesi için çalışanlarla da mücadele ettik. Koltuğundan başka şey düşünmeyenlerle uğraştık. Önce ben, önce şahsım diyenlerle uğraştık. Tüm çabalarımıza rağmen yenilgiye engel olamadık" ifadelerini kullandı. CHP kanadından ilk tepki İstanbul eski milletvekili Gürsel Tekin'den geldi. Tekin, "CHP'nin hedef tahtasına oturtulması insafsızca eleştirilerdir" dedi.

İLK TEPKİ GÜRSEL TEKİN'DEN GELDİ

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin Afyonkarahisar'daki 'Büyük Buluşması'nda Millet İttifakı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenmişti. Akşener'in sözlerine CHP kanadından ilk tepki geldi. CHP İstanbul eski milletvekili Gürsel Tekin, Eski devlet Bakanı Prof. Dr. Ahat Andican, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster ve Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in de katıldığı TV100'de yayınlanan Kübra Par'la Farklı Açılar programına konuk oldu. Tekin, katıldığı canlı yayında Akşener'in çıkışına tepki gösterdi.

"CHP'YE YÖNELİK KONUŞMASI BENİ ŞAŞIRTTI"

Tekin, Akşener'in sözleriyle ilgili şunları söyledi: "Millet iradesi ile seçilmiş her parti bakanlığı hak eder cümlesini İYİ Parti aylarca tartıştı. Bugün Akşener'in CHP'ye yönelik konuşması beni çok şaşırttı. Partimizdeki arkadaşların mezhepleri, siyasal düşünceleri tartışıldı, biz ibadetten yoksunuz, camiye girdiğimizde hangi safta duracağımız tartışması bile oldu. CHP'nin Genel Başkanı dahil olmak üzere ana kadrodaki yetkin, etkin isimlerin hiçbir tanesi bile bunlara cevap vermedi.

"AKŞENER'İN ELEŞTİRİLERİ İNSAFSIZCA"

Asla Akşener'i de ve İYİ Parti'deki arkadaşımızı da tartıştırmadı. CHP'nin hedef tahtasına oturtulması insafsızca eleştirilerdir." değerlendirmesini yaptı.

AKŞENER NE DEDİ?

Akşener, isim vermeden seçimlerde destek verdiği CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yüklenerek "Biz bu seçimde sadece iktidarla değil bu seçimin kaybedilmesi için çalışanlarla da mücadele ettik. Koltuğundan başka şey düşünmeyenlerle uğraştık. Önce ben, önce şahsım diyenlerle uğraştık. Tüm çabalarımıza rağmen yenilgiye engel olamadık." ifadelerini kullandı.