Televizyon
20 Haz 2018 14:19 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:43

Akşener'den sert sözler: TRT'yi satacağım, bir sürü ahmağı orada zengin ediyorlar!

24 Haziran'a sayılı günler kala Akşener'in bugünkü durağı Kars oldu

Akşener'den sert sözler: TRT'yi satacağım, bir sürü ahmağı orada zengin ediyorlar!
Seçim çalışmaları kapsamında 70’den fazla ili ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, bugün Kars'ta Cumhuriyet Meydanı’nda kendisini destekleyen yurttaşlarla bir araya geldi.

Akşener'in açıklamalarından satır başları:

Sizler tehdit ediliyorsunuz. Bizim yanımızda olduğunuz için çocuklarınızla tehdit ediliyorsunuz. Ama bütün bunlara rağmen 24 Haziran'da kazanan biz olacağız. Kars'a uçakla gelirken misafirlerimiz vardı. Kars'ın siluetini gören herkes “Burası İsviçre'den güzel” dedi.

Türkiye’mizin potansiyeli güzellikleri çoğu ülkeye bedel ama bugüne kadar bunları yeterince değerlendiremedik. İşsizlik almış başını gitmiş iyi eğitimli gençlerimiz. Kars'a yatırım sıfır. Hayvancılık bitirilmiş. Süt ürünlerinin merkezi burası olması gerekirken birilerinin çabasıyla bir yerlere yetersiz de olsa gelebilmiş.

"Perişan edilmiş bu ülkeyi kalkındırabilir miyiz?" diye sordum arkadaşlarımıza değil kalkındırmak koştururuz dediler. Şu an ülkede israf var yolsuzluk var. Emekli zor durumda yılda iki kere bayram ikramiyesi vereceğim dedim bunun üzerine hamle yaptılar. Dağıtmaya kalktılar onu da beceremediler. Kimine eksik yatırdılar. Asgari ücreti vergiye dahil etmeyeceğiz dedik.

İnsan odaklı bu çalışmalarımızı sıraladık bize “Kaynak nerede?” diye sordular. Ben seçilir seçilmez bindikleri o arabalardan indireceğim ve kiralama ücreti olan 8,5 milyar TL cepte. TRT'yi satacağım bir sürü ahmağı orada zengin ediyorlar. Oranın satışından gelen parayı da koyun cebe.

Yıllık 50 milyar dolar sanayi yatırımı yapacağız gençlerimiz iş bulsun diye. Türkiye üreten bir ülke haline gelmeden bu davamızdan vazgeçmeyeceğiz.İnsanlar çalışa çalışa batıyor. Size söz veriyorum tarımı beş yılda kendine yeter hale getireceğiz.

Koskoca Amerikan çiftçisi 2 TL'ye mazot kullanıyor. Türkiye'de mazot 6 TL süt 1 TL, çiftçi kazanabilir mi? Biz geldiğimizde bu düzene dur diyeceğiz. Kadınlar yola düştü mü sonucun ne olduğunu İstiklal Savaşı gösterdi zaten. Bu ülkeyi kalkındıracağız.

Yoğun yağmur nedeniyle sözlerini yarıda kesen Akşener, milletvekili adaylarını sahneye davet ederek 24 Haziran seçimleri için oy istedi.