Medya
26 Mar 2020 15:37 Son Güncelleme: 26 Mar 2020 15:44

Akşam yazarı o gazeteleri okuyanları hedef aldı! "Zavallı insanlar"

AKP Milletvekili ve AKP MKYK Üyesi Markar Esayan, Akşam’daki köşesinde “Allah ıslah etsin…” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Eseyan yazısında, Sözcü, Cumhuriyet ve BirGün gibi gazeteleri okuyanlar için “zavallı insanlar” dedi.

“RUHSAL DENGELERİNİ KORUMALARI MÜMKÜN DE DEĞİLDİR”

Markar Eseyan şunları kaydetti:

“Bence düzenli olarak Sözcü, Cumhuriyet, Birgün gibi basılı şeyleri okuyan insanların hayat sevinçlerinin olması mümkün değildir. Bu zavallı insanların ruhsal dengelerini korumaları mümkün de değildir. Gerçi belki de Sözcü gibi basılı şeylere haksızlık etmekteyiz; belki de bu şeyleri okuyucu kitlesi talebiyle yaratmaktadır. Arz-talep dengesi ne yönde işliyor, işte o iyi bir araştırma konusu olabilir.

Dün Sözcü basılı şeyinde Yılmaz Özdil bir yazı yazmış. Kendisini okumam. Bana hep aynı yazıyı farklı esprilerle yazıyormuş gibi gelir. Fikirlerini paylaşmadığım, ama beslendiğim, ilginç bulduğum bir yazar olamamıştır gözümde. Esasen Özdil gibilere kalem erbabı değil, kalem meddahı vb. demek daha doğru olur. Bu yazı ortak bir gruptan atıldı ve malum zaman bolluğundan okumuş bulundum.

Özdil ‘65 Yaş’ yazısında, özetle ne kadar ikiyüzlü, aşağılık bir millet olduğumuzu işlemiş. İnsanın okuyunca önce bir aydın eleştirisi yazası geliyor. Bu Batı kompleksine kapılmış sözde aydınların nasıl kendi kültür ve milletini hakir gördüklerini, bunun nasıl bir sürecin ürünü ruh olduğunu anlatmaya girişmek istiyorsunuz. Öte yandan irkiliyorsunuz da, bir millete bir kitle gazetesinde ‘ikiyüzlü’, ‘akraba katili’ diye hakaret etmek kolay değildir. Ne de olsa Atatürk’ü, hediyesi iki bin beş yüz liraya pazarlayacağınız kitleye daha özenli davranmak gerekir.”