Gündem
28 Tem 2017 09:53 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:01

Akşam Gazetesi'nin o manşeti uydurma mı? Muhabir kendini nasıl savundu?

Akşam muhabiri Yavuz Atalay'ın, Trump'ın damadı ile yaptığı röportajın uydurma olduğu iddia edildi.

Akşam gazetesi muhabiri Yavuz Atalay’ın, Beyaz Saray danışmanı ve ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı Jared Kushner’le yaptığı röportajın uydurma olduğu iddia edildi.

Akşam'ın manşetine çektiği röportajda Kushner’ın “Erdoğan da Trump gibi ülkesini yeniden büyük yapmak için çalışıyor. Bu çalışmalarını takdirle izliyoruz” ifadelerini kullandığı yazılmıştı.

Ancak ABD medyasına konuşan bir Beyaz Saray yetkilisi, Kushner’a atfedilen sözlerin‘uydurma’ olduğunu söyledi.

Haberde ABD Başkanı’nın kızı Ivanka Trump’ın Türkiye’yi sevdiğine yönelik sözleriyle ilgili Beyaz Saray yorum yapmadı.AKŞAM MUHABİRİ O İDDİAYA NE DEDİ?

Akşam'a manşet olan röportajını Twitter hesabından "Trump'ın danışman damadı Jared Kushner ile danışman kızı Ivanka Trump, Türk Basınında ilk kez AKŞAM'a konuştu. TÜRKİYE'YLE KAVGA EDİLMEZ" cümlesiyle paylaşan Yavuz Atalay ise "uydurma" iddiaları için konuştu.YAVUZ ATALAY: SÖYLEŞİ DEĞİLDİ Kİ BU...


Kushner’ın sözlerini uydurduğunu reddeden Yavuz Atalay, “Söyleşi değildi ki bu. Kushner’ın, Ivanka’nın ofisinden ya da Beyaz Saray ofisinden izin almadım. Haberde, onlarla bir iki dakikalığına konuştuğumdan söz ettim” dedi.

ATALAY: "KUSHNER ÖYLE SÖYLEMEDİ"

Kushner’ın ifadelerinin doğru olup olmadığı sorulan Atalay, kendisini şöyle savundu: “Öyle söylemedi. Ona ‘Trump gibi, Erdoğan’ın da Türkiye’yi yeniden büyük hale getirdiğini düşünüyor musunuz?’ diye sordum, o da ‘Evet, öyle’ diye yanıt verdi.”