Polemik & Kulis
09 Oca 2020 16:39 Son Güncelleme: 09 Oca 2020 16:56

Akşam Gazetesi'nde bir üst düzey atama daha!

TürkMedya Grubu'nun Star ve Güneş gazetelerini kapatma kararının ardından grup bünyesinde kalan tek gazete Akşam'da hareketlilik sürüyor.

Akşam Gazetesi'nde bir süredir boş olan Görsel Yönetmenlik koltuğuna daha önce Star Gazetesi'nde Görsel Yönetmen olarak görev yapan ve gazete tasarımı alanında bir çok başarı ödülüne sahip Sinan Alemdar getirildi.

Akşam Gazetesi bünyesinde çıkarılan Güneş ve Star Açık Görüş eklerinin tasarımı da böylelikle Sinan Alemdar'a emanet edilmiş oldu.

Yıllarca Alemdar’ın yardımcılığı görevini yapan Mürsel Hilmi Balcı da Görsel Yönetmen Yardımcısı olarak Akşam gazetesine atananlar arasında yer aldı.

Sinan Alemdar kimdir?

1981 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Lise yıllarından sonra grafik sanatlar alanında eğitim gördü. Bir süre bölgesel yayın yapan gazetelerde karikatür çizerken, edebiyat yazıları da yazdı. Tasarımla profesyonel olarak buluşması 2003 yılında Karadeniz Haber Gazetesi’nde oldu. 2007 yılına kadar burada Görsel Yönetmenlik yaptı.

Bu süreçte Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden Mizanpaj Dalı’nda birincilik alırken, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nden de 2 kez başarı ödülü ald›.

2007 yılından itibaren kariyerine Star Gazetesi’nde Görsel Yönetmen olarak devam ederken, burada sürdürdüğü gazetecilik mesleğine bir ödül daha katarak, 2013 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyetin’den ‘Yılın Başarılı Gazetecileri’ ödül töreninde başarı ödülü aldı.

Son ödülünü ise Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden 2018 yılında 1.sayfa dalında kazandı.

Ödülleri:

*(2018)
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ‘Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ 1. Sayfa Düzeni Başarı Ödülü.
* (2013)
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ‘Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ Sayfa Düzeni Dalı Başarı Ödülü,
* (2007)
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri Mizanpaj Dalı Başarı Ödülü,
* (2006)
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri Mizanpaj Dalı Mansiyon Ödülü,
* (2005)
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, ‘Anadolu Basınını Özendirme Yarışması Mizanpaj Dalı Türkiye 1.liği.